Katılım bankacılığı, faizsiz kredi ilkesine dayalı olarak kurulan banka kuruluş sistemidir. Bu kuruluşlardan ortaklık ve kiralama yöntemiyle birlikte fon alımı yapabilirsiniz. Türkiye genelinde en kurumsal katılım bankasını oluşturan banka, Ziraat Bankası olmuştur. Ziraat Katılım Bankası üzerinden müşterilerine hizmet veren banka, bu kurumu üzerinden de binlerce kişiye istihdam sağlıyor. 2017 yılı içerisinde belirli pozisyonlara eleman alımı yapan Ziraat Katılım, bu alımları belirli yıllara yaymayı başarıyor.

Ziraat Katılım 2019’da Personel Alır mı? 

Yılın sonlarına doğru bu seneki alımlarını tamamlayan banka hakkında, 2018 yılında yapılacak olan alımlar merak edilmeye başlandı. Gelen haberler doğrultusunda Ziraat Katılımın yeni yılla birlikte bazı pozisyonlara eleman alımı yapacağı öğrenildi. Avukat, gişe görevlisi ve uzman yardımcısı gibi pozisyonlara belirli sayılarda alım yapılacak. Söz konusu alımlar, resmi sitedeki Duyurular bölümü üzerinden yapılacaktır. Gerekli açıklamaların Aralık ayından itibaren gelmeye başlaması bekleniyor.

Ziraat Katılım Personel Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım personel alımlarına başvuru yapabilmek için öncelikle yazılı sınav başvurusunun tamamlanması gerekiyor. Adaylar öncelikle belirlenen sınav ücretlerini banka şubelerine ya da bankamatiklerine yapmalıdır. Parayı yatırdıktan sonra internet üzerinden online başvuru formunun doldurulması gerekiyor.

Bu formu doldurduktan sonra yazılı sınav başvurunuz alınmış olacaktır. Açıklanan gün ve saatlerde yapılan sınava girdikten sonra, ilk aşamayı tamamlamış olursunuz. Sonrasında gerekli puanı alan adaylar banka tarafından sözlü mülakata davet edilir. Ziraat Katılım personeli olarak işe başlamak isteyen kişiler, her iki aşamayı da başarıyla geçmek zorundadır.

Ziraat Katılım Personel Mülakatları

Ziraat Katılım tarafından düzenlenen yazılı sınavlarda belirlenen bir sınır puanı vardır. Bu puan çeşitli pozisyonlara göre değişiklik gösterse de genel olarak 70 civarındadır. Bu puanın üzerinde alan kişiler, banka tarafından sıraya koyulur ve sözlü mülakatlara davet edilir. Sözlü mülakatlar Türkiye’nin belirli büyük kentlerinde, banka tarafından hazırlanan bir komisyon önünde yapılır. Kendi şehrinde mülakat düzenlenmeyen adaylar, iline en yakın mülakat merkezlerine davet edilir. Sözlü mülakat aşamasını da başarıyla geçen adaylar, Ziraat Katılım personeli olarak işe başlayabiliyor.

bedava porno izle

office 2019 pro ürün anahtarı satın al

Bir önceki yazımız olan Mastercard Visa ve Troy Arasındaki Farklar Nelerdir? başlıklı makalemizde mastercard ve troy arasındaki fark, Mastercard ve Visa arasındaki fark ve visa ve troy arasındaki fark hakkında bilgiler verilmektedir.