Ziraat Bankası Havale ve EFT İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Bankacılık işlemleri içerisinde yapılabilecek pek çok şey bulunuyor. Ziraat Bankası ile çalışırken de yapabileceğiniz hızlı ve kolay işlemler bulunuyor. Bankalar arası havale ve EFT işlemlerinizi Ziraat Bankası aracılığıyla pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirirken aynı zamanda uygun ücretlerle işleminizi tamamlamanız da mümkün.

Dilerseniz bulunduğunuz yerdeki herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek yahut Ziraat Bankası internet şubesini ziyaret ederek herhangi bir havale ve EFT işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız bu para gönderme işlemi şubeden, ATM’den, mobil şubeden yahut internet şube üzerinden gerçekleştirilme durumlarına ve işlemin yapıldığı saate göre değişen ücretlere de tabi olur.

Ziraat Bankası Güncel Havale Ücretleri

Ziraat Bankası aracılığı ile başka bir Ziraat Bankası hesabına para gönderirseniz buna havale denir. Bir Ziraat Bankası hesabından başka bir banka hesabına para gönderirseniz de buna EFT adı verilir. Ziraat Bankası şube ve hesapları arasında para transferi yapacaksanız bunun için mesai saatleri içerisinde belirli bir havale ücreti ödeyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası ile yapacağınız havale işlemi için şubeden bir işlem yapacaksanız ve Ziraat Bankası müşterisi iseniz, havale ücreti olarak 6 TL ücret ödersiniz.

Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz ve banka şubesi içinden bir Ziraat Bankası hesabına havale yapacaksanız da 7 TL ödersiniz. Cebe havale için 7 TL, hesaptan hesaba havale için de 7 TL ücret ödersiniz. Eğer internet üzerinden kendiniz bir havale yaparsanız bunun için 4 TL, cep telefonunuzu kullanarak mobil şubeden havale yaparsanız 1,25 TL havale ücreti ödersiniz. Telefon bankacılığını kullanarak havale yaparsanız da 4 TL ücret ödemeniz gerekir.

Ziraat Bankası Güncel EFT Ücretleri

EFT, Ziraat Bankası’ndan başka herhangi bir banka hesabına para gönderme işlemidir. Ziraat Bankası ATM’lerinden EFT yaparsanız 8 TL ücret ödersiniz. Ziraat Bankası şubelerinde kasadan EFT işlemi yaparsanız da 10 TL ücret ödersiniz. İnternet üzerinden EFT yaparsanız 4 TL, mobil şubeden yapılan EFT için 3 TL, telefon bankacılığı aracılığıyla yapacağınız EFT işlemi için ise 5 TL ücret ödemeniz gerekir. Bir de mesai saatleri dışında yapacağınız Geç EFT işlemi için bunu internet şubeden yaparsanız 6,5 TL, mobil şubeden Geç EFT yaparsanız 4,5 TL, ATM’den Geç EFT işlemi gerçekleştirirseniz de 10 TL ücret ödemeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Konut Kredisini 0,98'e İndirdi başlıklı makalemizde en uygun konut kredisi hangi banka, en uygun konut kredisi veren banka ve ucuz ev kredisi 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.