Ziraat Bankası 2019 Kiralık Kasa Fiyatları, Ziraat Bankası Kiralık Kasa Hizmetleri, Ziraat Bankası değerli eşya için kasa kiralama hizmetleri

Günümüz koşullarında değerli mücevherleri, nakit para ya da değerli evrakları evde saklamak çok mantıklı değil. Herhangi bir çalınma durumunda kişi mağdur olacaktır. Bunun dışında evde maddi değeri olan şeyleri saklamak kişide herhangi bir çalınma ya da kaybolma riskine karşı huzursuzluk yaratacaktır. Bu tür durumlar yaşamamak için bu tür şeyleri bir banka kasasında muhafaza etmek en doğru yoldur. Birçok banka kiralık kasa hizmetini müşterilerine belli bir ücret karşılığı vermektedir. Ama tercihini eski ve köklü bir devlet bankası olan Ziraat Bankası’ndan yana kullananlar için kiralık kasa ücretlerine bakalım.

Ziraat Bankası Kiralık Kasa Fiyatları

Ziraat Bankası’nda kiralık kasa ücretleri kiralanan süreye ve kiralanan kasaya göre değişmektedir. Ziraat Bankasında küçük boy, orta boy, büyük boy ve özel boy olmak üzere kiralanabilecek 4 boyutta kasa vardır. Ziraat Bankası son güncelleme fiyatlarına göre büyük boy bir kasanın bir yıllık kiralama ücreti 540 TL’dir. Kiralanacak küçük boy bir kasanın yıllık ücreti 335 TL’dir. Kiralanmak istenen kasa orta boy bir kasa ise ödenecek yıllık ücret 430 TL’dir. Kiralanmak istenen kasa özel boyutta bir olursa da ödenecek meblağ 600 TL’dir. Saklanmak istenen eşyanın boyutuna göre bu kasalardan birini seçmek gerekir. Bunun için bankaya gidilerek kasalara bakılır ve ihtiyacı karşılayacak bir kasa kiralanır.

Ziraat Bankası Kiralık Kasa Açma Saatleri

Ziraat Bankası’ndan kiralanan kiralık kasaları açmak için belirlenmiş belli saat aralıkları bulunmaktadır. Kişiler bu belirlenen saat aralığında kiralık kasasının olduğu yere giderek kasasını açabilir. Ziraat Bankası hafta içi mesai saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu mesai saatleri içinde öğle tatili hariç kiralamış olduğu kasanın olduğu şubeye giderek kasasını açabilir. Ziraat Bankası şubesinin çok yoğu olması halinde biraz bekleme olabilir. Şubelerin yoğunluğuna göre kiralık kasa açma saatleri belirlenmiştir. Bu şubelere göre değişmektedir. Ziraat Bankası’ndan kiralık kasa kiralarken, kiralamak istediğiniz şubeden bu belirlenmiş saati öğrenebilirsiniz. Bu belirlenmiş olan saat diliminde de şubeye giderek kasanızı açabilirsiniz.

balıkesir escort bayan

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası 2019 Vadeli Faiz Oranı Nedir? başlıklı makalemizde Ziraat Bankası 2019 vadeli, Ziraat Bankası vadeli faiz oranı ve Ziraat Bankası vadeli hesap hakkında bilgiler verilmektedir.