Devletin her kurumunda olduğu gibi bankalar içerisinde de yılın belirli dönemlerinde eleman alımları gerçekleşir. Devlet bankası olarak bilinen Ziraat Bankası da 2017 yılında yapmış olduğu eleman alımlarını 2018 yılı içerisinde de devam ettirecektir. Bankaya alınacak olan personeller yılın belirli dönemlerinde işe alınacağından iş arayan kişiler için sürekli olarak takip edilmesi ve başvuruların belirtilen tarihler arasında yapılması gerekir.

Ziraat Bankası Personel Alım Başvuruları

Bankaya yapılacak olan personel alımı için başvurular bankanın resmi sitesi üzerinden yayınlanır. Memur siteleri içerisinde de çeşitli yayınlar yapılarak bireylerin bu durumdan haberdar olmaları sağlanır. Ziraat Bankası’na alınacak olan personeller belirli bir sayı içerisinde limitli olarak yer aldığından dolayı ataması yapılacak ile ve pozisyona göre de değişiklik gösterir. Bankanın personel açığının kapanması için 2018 yılı içerisinde de alım yapacağını duyurması üzerine pek çok vatandaşın da umut kaynağı haline gelmiştir. Eleman alım şartları her şube içerisinde farklılık göstermekle birlikte genel şartları vatandaşların karşılıyor olması gerekir.

Ziraat Bankası Personel Alım Şartları

Bankanın bünyesine yeni katacağı personelde aradığı özellikler içerisinde;

– Bireyin 18 yaşını doldurmuş olması

– T.C. vatandaşı olması

– Kamu kurumlarından mahrum olmuş olacak her hangi bir durumun bulunmaması

– Erkekler için askerlikte muaf olması

– Bireyin görevini yapmaya engel olacak her hangi bir akıl sağlığı bozukluğunun bulunmaması

– Yüksekokulların ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olunması gibi şartlar bulunur. Bu şartları sağlayan bireylerin CV’leri incelenerek bireye geri dönüş yapılır.

Ziraat Bankası Personel Alımında Sınav Koşulu

Bankanın personel alım aşamaları mülakat görüşmeleriyle birlikte sınav sisteminden oluşur. İşe alınacak olan adaylardan belirli bir kısım elendikten sonra kalan en güçlü adaylar önce sözlü mülakata ardından da yazılı mülakata sokularak aralarında bir eleme yapılır. Ziraat Bankası’nın personel alım prosedürleri oldukça zorlu bir süreci de beraberinde getirir. Bu nedenle bankaya başvuru yapmak isteyen bireylerin bu koşulları bilmeleri ve kendilerini bu koşullara hazırlamaları gerekir. Yazılı mülakattan sonra adaylar işe alımı ile ilgili bilgi verilir.

Bir önceki yazımız olan Emekliler Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilir başlıklı makalemizde emekli en fazla ne kadar kredi çekebilir, emekli kaç yaşına kadar kredi çekebilir ve emekli kredi alabilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.