Ücretödemeden uluslararası para transferi gerçekleştirmek isteyen kişiler yurt dışına en uygun para gönderme yöntemleri hakkında fikir sahibi olmak istemektedir.En düşük ücretle para transferi gerçekleştirmek için yapılması gereken birtakımişlemler bulunmaktadır. Ancak para gönderirken banka ve hizmet sağlayıcılarıngizli ücret kesmemesine dikkat etmek gerekir. Başka ülkeye farklı bir parabiriminde transfer işlemi gerçekleştirmek için döviz değişim ücretine dikkatedilmesi gerekmektedir. Aktarılan para birimi, hesap türü, hizmet sağlayıcılarıve döviz kurları değişim ücretini etkilemektedir. Dikkat edilmesi gerekenhususlara bakıldığında banka ve transfer ücretleri olmaktadır. Yurtdışına paragöndermek isteyen kişiler farklı seçenekler ile bunu gerçekleştirebilmektedir.Bu sayede kıtalar arası para transferi kolay şekilde halledilebilmektedir.

Yurt dışına en uygun para transfer sağlayıcılara Cüzdan ve Ön Ödemeli Kart Sağlayıcıları

eCüzdan sağlayıcısı ücretsiz hesap oluşturulması için kullanılmaktadır. Bazı sağlayıcılara bakıldığında kayıt olunan hesaba 10 Euro gibi bir tutar yatırılmasını talep etmektedir. ecoPayz gibi sağlayıcılar da kayıt için herhangi bir bedel talep etmemektedir. Yurtdışına en uygun para göndermeyöntemleri arasında yer alan ecoPayz sayesinde gereksiz ücret ödenmemektedir. İster Kenya’daki annenize 50 Euro, ister Amerika’daki akrabanıza 500 Euro gönderiyor olun döviz değişim ücretleri hakkında uygun ve tam olarak bilgi alınması bu sağlayıcı ile mümkün olmaktadır. ecoPayz ile ecoAccount hesabı açan kişiler az bütçe ile kolaylıkla transfer işlemi gerçekleştirebilmektedir. Silver hesabı ile para transferi yapmak istenildiğinde %1.5 oranında işlem ücreti ödenmektedir. Ancak VIP, Gold ve Platinum üyeleri için bu işlemler tamamen ücretsiz gerçekleşmektedir. Revolut’tanTransferWise’a oldukça düşük bütçe ile para göndermek mümkündür. Direkt olarak banka hesabına para transferi gerçekleştirildiğinde oldukça düşük bütçe ile bunu gerçekleştirmek mümkündür. Bazı sağlayıcılara kayıt olunması için banka hesabına sahip olunması gerekmektedir. Bu nedenle ön ödemeli kart hizmetlerine kayıt öncesinde operatör özelliklerine bakılması önerilmektedir.

PayPal ve Western Union para gönderme yöntemi nedir?

PayPal hesabından başka bir PayPal hesabına para aktarılması oldukça düşük bedel ile gerçekleşmektedir. Banka hesabından PayPal hesabına para aktarıldığında sabit ya da yüksek yüzdeli ödeme gerçekleştirilmektedir. Uluslararası para transferi yapmak için uygun yöntemlerden bir diğeri banka hesabına para transferi olan Western Union’dur. Bu hizmeti kullanarak ücretsiz ya da düşük ücretle transferler yapılabilmektedir. Daha düşük transferler için yurtdışına en uygun para gönderme biçimleri arasındaki Western Union en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Eft ve Havale Yapabileceğiniz Bankalar veya Uygulamalar başlıklı makalemizde bedava havale yapma, ücretsiz eft nasıl yapılır ve ücretsiz eft yapılabilen bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.