Özel ve kamu bankaları tarafında insanlara değişik avantajlar sunarak kredi kartı satışı yapılmaktadır. Bu kredi kartları günümüzde insanların cebinde güvence kaynağı gibi durmaktadır. Çünkü insanlar, market alış verişlerini, araçlarına akaryakıt alışını, fatura otomatik ödeme talimatları gibi bir çok işlemleri kredi kartı ile yapmaktadır. Bu işlemleri yaparken işlem türüne göre müşteriye paraya çevrilebilir puanlar kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra insanları kontrolsüz ve bilinçsiz harcama eğilimine yönlendirdiği ve ilerleyen zamanlarda insanların borç ödemede zorlandıkları görülmektedir.

Kredi Kartı İptali

Yapı Kredi Kartı İptali sebepleri farklılık gösterebilir. Kimi zaman insanlar kontrolsüz kullanımdan kaçınmak için sahip oldukları kartları iptal ettirmek isterler. Kimi zamanlarda kredi kartlarını kaybettikleri zaman veya bir hırsızlık olayı olduğunda hemen iptal ettirmek isterler.

Nasıl yapılır?

Kişilerin sahip oldukları kredi kartları herhangi bir hırsızlık olayı sonrası veya kredi kartlarını kaybettikleri zaman isteği dışında kullanılmayı önlemek için hemen kapattırması gerekmektedir. Bunun için Yapı Kredi Bankası 4440444 numarasını arayarak işlemini gerçekleştirebilir. Diğer türlü kapatabilmesi için kullanmış olduğu kredi kartının herhangi bir borcunun bulunmaması, mevcut borçlarının tamamının ödenmiş olması gerekmektedir. Bu en önemli durumdur. Borcu kapatılan kredi kartının iptali için Yapı Kredi Bankası şubesine giderek yapılacak yazılı iptal başvurusu sonucu kredi kartınıza tanımlı hesap kapatılmış olacaktır. Ya da bankaya gitme imkanı bulunmayanlar bankanın müşteri hizmetlerini telefon ile arayarak gerekli bilgileri verdikten sonra kredi kartı hesaplarını kapatabilirler. Diğer bir yöntem olarak ta internet veya mobil bankacılık sistemi kullanılarak iptal işlemi yapılabilir. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra işlem bölümlerinden kredi kartı bölümünde kredi kartı iptal seçenekleri ile kartınızı iptal edebilirsiniz. Bu yöntemlerle Yapı Kredi Bankasına ait hangi tür kredi kartınız olursa olsun iptal ettirebilirsiniz. Kaybetme ya da hırsızlık durumunda iptal edildiğinde banka güncel adresinize yeni bir kredi kartı gönderecektir. Yapı Kredi Kredi Kartı İptali işlemi için en etkili yöntem dilekçe ile bankaya ait herhangi bir şubeye müracaat etmektir. Müracaat ettikten sonra yasa gereği yedi gün içerisinde kartınızın kullanımı iptal edilecektir.

amasya escort

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi 2019 Banka Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde Yapı Kredi, Yapı Kredi kart ve Yapı Kredi kart başvuru yapma hakkında bilgiler verilmektedir.