Bankacılık sektöründe uzmanlaşarak basamakları kuvvetli adımlar ile çıkmayı arzuluyorsanız bir yerden ilerlemeniz gerekmektedir. Türkiye’de bu sektörde her geçen sene biraz daha büyüyen ciddi oran da yol kat eden Yapı Kredi Bankası ile düşlediğiniz iş hayatına geçiş yapabilirsiniz. Fakat bunu başarabilmenin tek şartı bu bankanın 2017 yılındaki eleman alımları ile ilgili bilgileri takip etmenizdir.

Sizlerde artık açık pozisyonlar için, nasıl pozisyon başvuru koşulu ile eleman alacaklarını öğrenmeli ve tesirli bir şekilde otobiyografi ile başvuruyu tamamlamalısınız. Lise mezunlarının müracaat edebileceği ilanlar içerisinde operasyon bölümü ve idari işlerde çalışacak tecrübe sahibi olan adaylar daha çok tercih edilmektedir.

Yapı Kredi Eleman Alım Süreci İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Yapı Kredi sınavları oldukça önem verilecek büyük bir titizlik ile hazırlanmaktadır. Banka, işlerini teslim edeceği elemanı tercih ederken tüm kıstasları bulundurması gerektiğini arzu eder ve uygulayacakları ön eleme sınavının bitiminde başarı elde eden bireylerin bankanın genel merkezine gelmeleri istenir. Fakat bankacılık sektöründe işe başlamak kolay olmayacaktır. Alanında uzman bireyler tarafından merkezde sözlü ve yazılı olarak sınavlara dâhil olacağınız ve geniş bir eğitim süresinden geçeceğinizi söyleyebiliriz. Bütün bunlardan başarı elde ederek çıkmak Yapı Kredi içerisinden aktif bir iş yaşamınıza adım attığınız anlamını taşımaktadır.

Yapı Kredi İş Başvurusu Ne Zaman Yapılmaktadır?

Her sene yüzlerce personel alımı yapan bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası değerlendirmeye aldığı ve mülakat süreci sonucunda netleştirdiği işe alınmasında problem olmayan adaylar bankanın ürün satışını ve kredi kartı satışını yapması için görevlendirilecektir. Bankaya eleman alımı için iş başvurusu yapmayı düşünen adayların 3 Kasım tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Banka Eleman Alım Şartları Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası bünyesine dahil edecek eleman alımlarında belirli şartlar bulunduruyor. Bankaya müracaat edecek bireylerin öncelikle en kötü şartlarda ön lisans mezunu olmaları, 28 yaşını doldurmamış olmaları, ikna etme kabiliyeti yüksek, temel bilgisayar bilgisi olan, takım çalışmasına uyum sağlayabilecek, erkek adaylar için askerlik hizmetinden yapmış ya da muaf olmak gibi genel şartlar bulunduruyor.

çorum escort

Bir önceki yazımız olan En Uygun Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde 2018 Bedelli askerlik kredisi veren bankalar, bedelli askerlik kredisi 2018 ve bedelli kredisi 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.