Kredi kartlarının amacı, nakit ihtiyacı hissetmeden, belli bir limite kadar borçlanarak alış veriş yapmaktır. Bu kolaylığının yanı sıra VakıfBank kredi kartı ile de taksitli ve avantajlı alış veriş, EFT ve havale, telefon faturaları da dahil olmak üzere bir çok fatura ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Tüketiciler açısından hayata konfor sağlayan bu uygulama, bazen de tüketicilerin ödeyemeyecekleri tutarların kontrolsüzce harcanması sonucu onları zor durumlarda bırakabiliyor.

Kredi Kartı Neden İptal Edilir?

Banka müşterileri kredi kartlarını genelde iki sebepten dolayı iptal ettirmeyi isterler. Biri, kredi kartının kaybolması ve çalınması durumunda yaptırmak zorunda olduğumuz VakıfBank kredi kartı iptali, bir diğeri ise müşterinin kişisel sebeplerden dolayı yaptırmak istediği iptal durumudur.

Kredi Kartının Çalınması Veya Kaybolması Durumunda Neler Yapılır?

Böyle bir durumla karşılaşıldığında vakit kaybetmeden iptal işlemlerine başlamak gerekir. Bunun içinde yapabileceğiniz en hızlı işlem, şubeye gitmek yerine VakıfBank çağrı merkezi (444 0 724) numarasını aramak ve müşteri hizmetleri görevlisine durumu izah ederek kart iptali yaptırmaktır. Bu işlem size ait olan kredi kartının geçici olarak iptalini sunar ve daha sonra banka yetkilileri yeni VakıfBank kredi kartınızı en kısa sürede güncel adresinize kurye veya kargo ile gönderir.

VakıfBank Kredi Kartını kullanmak istemeyen Müşterilerin Yapması Gerekenler

VakıfBank kredi kartını memnun olmadığı için iptal ettirmek isteyen müşteriler için en doğru adım karta ait tüm borçların kapatılmasıdır. Taksitli olan borçlarınız var ise günü geldikçe ödemeye devam edebilirsiniz. Kredi kartınızın iptali için telefon bankacılığını kullanarak veya şubelere giderek iptal ettirebilirsiniz. Şubeden iptal ettirmek için yapabileceğiniz en doğru işlem ise bir dilekçe ile bankaya başvurmak olacaktır.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır?

VakıfBank ……… Şubesi Müdürlüğüne;

(Şehir adı)

Bankanıza ait kullanmakta olduğum …. …. …. …. (16 haneli kart numaranız) kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Tarih

Müşteri adı

İmza

Dilekçenizin teslim alınmaması durumunda iadeli taahhütlü posta ile ilgili şubeye gönderebilirsiniz. Bu şekilde elinizde teslim alındığına dair belge olacaktır. İptal edilmemesi durumunda şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Ekonomi Bankası Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde teb Banka Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.