1954 yılında vakıf kaynaklarını ekonomik kalkınma için en iyi şekilde yönetmek için kurulmuştur ve kurulduğu tarihten bu yana çağdaş bankacılık ilkesini benimseyip Türkiye’nin de tasarruf gelişim sürecine katkıda bulunmuştur. Vakıfbank sadece özel bir finansal alanda değil tüm finansal alanlarda uzmanlaşmıştır.. Örneğin; kurumsal, ticari, KOBİ ve tarım bankacılığının yanında bireysel ve özel bankacılık alanında hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana ülke ekonomisine katkıda bulunmak, kalkındırmak ve destek vermek amacıyla ilkelerini kuran Vakıfbank, günümüze baktığımız da Türk bankaları sistemi içerisinde köklü ve değerli bir konumda bulunmaktadır. Banka bu ilkelerini yerine getirmek için tüm imkan ve değerlere sahip bir şekilde ilerlemektedir.

Vakıfbank‘ın vizyonu ise; Sunduğu ürün ve hizmetler ile insanlara karşı sağladığı güven ile Türkiye’nin lider bankalarından biri olmaktır. Misyonuna baktığımızda ise; içinde bulunduğu Vakıf kültüründen aldığı güç ile de, kendi bünyesinde barındırdığı ve kendisine emanet edilen değerleri, etkin ve verimli olarak bünyesinde çalışanlara, hissedarlarına topluma kazandırmaktır.

Vakıfbank‘ın temel değerleri arasında; güvenilirlik, müşterini memnun etmek, yenilikçi olmak, sadakat, sosyal sorumluluk sayılabilecek niteliklerdir. Günümüzde ise son verilere bakıldığında Vakıfbank bünyesinde 15.510 kişi hizmet vermektedir.

Vakıfbank Personel Alımı

Vakıfbank’a İş Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız…!

Genel Başvuru Şartlarına Bakıldığında;

* Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak

*Bankacılık alanında tecrübeli

*İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilen ve ikna kabiliyeti yüksek

*Çözüm odaklı düşünebilen

*Erkek adaylar için askerliğini bitirmiş, muaf olmuş ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olmalı

*Bankada daha önce çalışmayıp tecrübe sahibi olmayan adaylar için de öncelikle bir sınav yapılıp daha sonrasında mülakat ile işe alınacaktır.

Adayın eğitim seviyesinin; Üniversite (Mezun), Yükseklisans (Öğrenci), Yükseklisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun) olması gerekmektedir. Tecrübe; 1-20 yıl tecrübeli adaylar. (Yukarıda belirtildiği gibi tecrübe sahibi olmayan adaylar için açık pozisyonların niteliğine göre ayrıca bir sınav yapılacak olup daha sonra mülakata tabi tutulacaklardır.) Şehir olarak İstanbul (Avrupa) ve İstanbul (Asya) öngörülmüştür.

Bir önceki yazımız olan Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi? başlıklı makalemizde eşlerin kredi notu birbirini etkiler mi ve kredi çekeceğim eşimin kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.