Üniversiteli Öğrenciler İçin Kredi Araştırması

Bankalar çalışanlara veya maaş bordrosunu gösterebilen kişilerin kredi başvurusuna daha kolay kredi verseler de öğrencilerinde kredi başvurularını da kabul ediyorlar. Bilhassa gelir belgesiz kredi veren bankalar kredi başvurusu yapan kişinin kredi notunun riskine bakarak kredi onayını verdikleri için öğrencilerin kredi notunun yüksek olmasını isterler. Kredi notu yüksek olan kişiler gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara başvurarak kefilsiz ve gelir belgesi gerekmeden kredi çekebilirler.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

Birçok banka müşteri miktarını ve kazançlarını doğru orantılı bir şekilde artırabilmek için bilhassa özel durumda olan kişiler içinde cazip kampanyalar düzenleyerek müşterileri kendilerine çekebilmektedir. Öğrencilere kredi veren bankalar, Ziraat bankası, İş bankası, Yapı kredi bankası, Garanti bankası, Vakıfbank ve Denizbank’tır.

Ziraat Bankası Eğitim Ve Öğretime Tam Destek Veriyor

“Ders çalışması sizden, İhtiyaçlarınızı karşılaması bizden!” sloganı ile öğrencilere eğitim kredisi vermekte olan Ziraat bankası 36 ay vadeli düşük faiz oranı ve ödeme kolaylığı ile üniversite, okul, dershane veya kurs giderlerinin finansmanını karşılamak için eğitim kredisine başvuruda bulunan öğrencilere kredi vermektedir. Kredi başvurusunda kefil veya maddi teminat şartı vardır. Bu iki şarttan birini sağlayanlara kredi verilmektedir.

Denizbank’tan Öğrencilere Bireysel İhtiyaç Kredisi

% 0,99 faiz oranı ile 2 bin liraya kadar kefil evrak formalite olmadan 48 ay vadeli kredi vermektedir.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Kredi başvurusunda okul kayıt belgesi yani öğrenci kayıt belgesi ve okulun ücretini gösteren belge karşılığı ile kredi verilmektedir. Bu durumda alınan kredi okul hesabına aktarılabilir veya fatura karşılığı ile nakit olarak alabilirsiniz.

Garanti Bankası

25 bin liraya kadar %1,32 den başlayan faiz oranları ile öğrencilere kredi verir. En yakın şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

50 bin liraya kadar 48 ay vadesi olan, dosya masrafı bulunmayan, faiz oranı düşük olan kredi vermektedir. Kredi başvurusu için en yakın banka şubesinden bilgi alarak istenen evraklar ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank

40 bin liraya kadar 12 aya kadar vade seçenekleri ve %1,18 faiz oranı ile kredi verir. Kredi başvurusunda bulunurken gelir belgesi ve bankanın diğer istediği belgeler bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yabancı Ülkeden Türkiye'ye Para Gönderme başlıklı makalemizde Swift, Western Union ve yurt dışından Türkiye ye para gönderme hakkında bilgiler verilmektedir.