Öğrencilik dönemi boyunca derslerden dolayı çalışmak çok fazla mümkün olmadığından dolayı öğrenciler sadece ailelerinin vermiş olduğu parayla ihtiyaçlarını karşılıyor. Öğrenciler ellerindeki kısıtlı maddi imkânlardan dolayı en az parayla en fazla şey yapıyorlar. Bazı durumlar da öğrencilerin tutumlu tavırları da yetersiz kalıyor. Bu sebepten dolayı öğrencilerin yardımına ise kredi kartları koşuyor. Birçok banka öğrenciler için çeşitli fırsatlar sunan kredi kartları veriyor.

Öğrenciler İçin Cazip Kredi Kartları AKBANK: Akbank’ın öğrenciler için vermiş olduğu exi26 kartı ilk yılında öğrencilerden kart ücreti talep etmiyor. Akbank exi26 kartı alan öğrenciler den birinci yılından sonra kart ücreti ise 20TL. Bunun yanı sıra kredi kartının borç gecikme faizi ise %2.80. Akbank exi26 kartı alabilmek için 26 yaşını geçmemeniz gerekiyor. Ayrıca exi26 kredi kartının en iyi yönlerinden birisi tek seferde ödeme yaptığınız durumlar da daha sonradan taksit yapma imkânı sunuyor.

TEB: Teb bankasının vermiş olduğu ÜniversiTEB kartı öğrenciler arasında en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer alıyor. ÜniversiTEB kartının 400TL’lik limit ile geliyor. ÜniversiTEB kartına ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınız zaman kartın limiti artıyor. ÜniversiTEB kartının yıllık kart ücreti is 6.9TL olması oldukça ilgi çekiyor. ÜniversiTEB kartının gecikme faizi %2.60.

VAKIFBANK: Vakıfbank öğrencilere vermiş olduğu LikeCard ile ders ortalamaları yüksek olan öğrenciler 10000 Like puan veriyor. Like Card’ın en iyi yanlarından biri ekstrenizi e-posta olarak istediğiniz takdirde yıllık kart ücreti almıyor. Like Card’ın borç gecikme faizi ise %2.52. Bunların yanı sıra Like Card ekstrenizi e-posta üzerinden almadığınız takdirde yıllık kart ücreti 12TL.

İŞ Bankası: İş bankasının öğrencilere vermiş olduğu İşte Üniversiteli kartı en çok tercih edilen kredi kartlarının başında yer alıyor. İşte Üniversiteli kartının limiti 400TL borç geciktirme faizi ise %2.62. İşte Üniversiteli kredi kartının yıllık kart ücreti ise ilk yıl ücretsiz diğer yıllar ise 20TL.

Yapı Kredi: Yapı kredi bankası öğrencilere Play kredi kartı veriyor. Play kredi kartının yıllık kart ücreti 38TL. Play kart borç geciktirme faizi ise %2.52.

Ziraat Bankası: Ziraat bankası öğrencilere vermiş olduğu Genç Kart ile ilk 5 yıl boyunca yıllık kart ücreti almıyor. Genç Kartın sonraki yıllarda yıllık kart ücreti ise 15TL.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Çekerken İstenen Belgeler Nelerdir? başlıklı makalemizde konut kredi istenen belgeler ve konut kredisi 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.