Çok sık seyahat ediyorsanız ya da tatil yapıyorsanız, kredi kartıyla yaptığınız harcamaların puanlarını uçuş mili olarak kazandıran kredi kartları tam size göre! Kredi kartları amacında kullanıldığında oldukça avantajlı bir araç diyebiliriz ve en dikkat çeken avantaj ise kazandırdığı alışveriş puanları. Her alışverişte uçuş miline dönüşen puanlar ise gezi severlerin tercihi. Üstelik uçuş yaptığınızda da uçak mili kazanıyorsunuz. Kazanılan uçak milleri ile uçak biletini bedavaya alabiliyorsunuz. Bilet alırken ödemeyi kazandığınız millerle gerçekleştiriyorsunuz.

Peki hangi bankanın kredi kartları uçuş mili kazandırıyor?

Garanti Bankası Miles & Smiles Kredi Kartı

Türk Hava Yolları ve Garanti Bankası ortaklığında çalışan ve Türk Hava Yolları’nın tek resmi kredi kartı olan Miles & Smiles ile yaptığınız alışverişler ile uçak mili kazanıyorsunuz. Kazandığınız uçak milleri ile ödül bilet ve refakatçi bilet alabilir ve uçuş sınıfınızı yükseltebilirsiniz.

Akbank Wings Kredi Kartı

Akbank Wings ile alışverişlerinizden mil puan kazanabilirsiniz. Axess üye işlerinden yaptığınız alışverişlerden de chip-para kazabiliyorsunuz. Bu biriken chip-paralar otomatik olarak mil puana çevriliyor ve daha çok mil kazanmış oluyorsunuz. Wings’le biriken millerle Akbank Telefon Şubesinden bilet alabilirsiniz. Ayrıyetten, GezKanatlan.com üzerinden de uçak bileti, otel konaklaması, tur, gemi turu ve seyahat sigortası satın alabilirsiniz.

DenizBank Miles&MoreKredi Kartı

Lufthansa Hava Yolları şirketiyle DenizBank birlikte yola çıkarak, uçak mili kazandıran bir kredi kartıyla karşımızdalar. Miles&More adıyla piyasaya sürülen kredi kartının sadece Gold ve Platinum hizmetleri ile karşımızdalar. Miles & More üyesi havayolu şirketlerinin dışında bir havayolu firmasında millerinizi kullanamazsınız. Anlaşmalı havayolu şirketlerinin yurtiçi uçuşu bulunmamaktadır. Miles & More Visa Card, taksitli bir kredi kartı değildir.

Halkbank Parafly Kredi Kartı

Parafly ile yurt içinde ve yurt dışında yaptığınız alışverişlerden kazandığınız ParafPara’larınızı Parafly Seyahat Hattı ile alacağınız yurt içi ve yurt dışı uçak bileti, otel rezervasyonu, cruise ve araç kiralama hizmetlerinde katlı olarak kullanabiliyorsunuz. ParafParanızın yetmemesi karşısında Avans ParafPara kullanarak da işleminizi sorunsuzca gerçekletirebiliyorsunuz.

İş Bankası Maximiles Kredi Kartı

Maximiles’ın öne çıkan özelliği,  bölge ve yolcu kotası olmaksızın uçak bileti fiyatı kadar mille ödeme yapma imkanı tanıması. Maximiles ile yaptığınız her alışverişten MaxiMil kazanır, kazandığınız MaxiMilleri yurtiçi uçuşlarda birebir değerli, yurtdışı uçuşlarda ise 1,5 veya 2 kat değerli kullanırsınız.

ING Pegasus Plus Classic Kart

Adında da anladığınız gibi bu kart Pegasus havayolları ile anlaşmalıdır. Kartla yapılan harcamalardan, seyahat harcamalarından puan kazanırsınız. Bir ekstre döneminde kazanılabilecek maksimum UçuşPuan miktarı, kart limitinin %0,5’i kadardır.

YapıKredi Bankası Adios Kart

Adios kartla yurt içi ve yurt dışı tüm anlaşmalı havayollarından uçak biletleri alabileceğiniz gibi, yurt içi anlaşmalı otobüs firmalarından otobüs biletleri de alabilirsiniz. Ayırca, yurt içi ve yurt dışı otellerde konaklama, yurt dışı gemi (cruise) seyahatları, yurt içi ve yurt dışı paket turları, araç kiralama olarak da kullanabiliyorsunuz. Üstelik, puan’larınızla satın alacağınız uçak biletleriniz için ayrıca alan vergisi ödemiyorsunuz. Alan vergileri uçak biletinin puan bedeline dahil oluyor.

TEB Kartlar

TEB’in tüm Bireysel/Business Bonus ve Worldcard’ları ile kazandığınız puanları TEB Seyahat Hattı’nda uçuş mili olarak kullanabiliyor, ayrıca kartınızda birikmiş puan olmasa bile avans mil kullanarak hemen istediğiniz havayolu ile istediğiniz yere alan vergisi dahil bedava bilet alabiliyorsunuz.

twitter beğeni satın al

Bir önceki yazımız olan İlk Kredi Kartımı Nasıl Alabilirim? başlıklı makalemizde hiç kredi kartım yok nasıl alırım, ilk başvuruda kredi kartı nasıl alınır ve ilk defa nasıl kredi kartı alırım hakkında bilgiler verilmektedir.