Değerine değer katan ve birçok Türk yatırımcının da dikkatini çeken Bitcoin’i Türkiye’den almak istiyorsanız sizlere belirteceğimiz borsaları kullanarak sizlerde Bitcoin sahibi olabilirsiniz. Ülkemizde şu an için en bilindik 3 Türk borsası bulunuyor. BTC Türk, Koinim ve Paribu.

Bu sitelerde arasında Bitcoin’lerinde fiyat farkının bulunduğunu ve bu yüzden araştırma yaptıktan sonra Bitcoin almaya karar vermeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz. Anlık olarak çok fazla değişkenlik gösteren coin borsalarında alım yapmadan önce mutlaka ama mutlaka piyasaların durumlarına göz atmanız gerekmektedir.

Türk sitelerin arasında bu 3 Türk Bitcoin borsasının yanı sıra birkaç yeni Bitcoin borsa sitesinin daha yapım aşamasında olduğunu belirtmek istiyoruz. Türk sitelerinden aldığınız Bitcoin’leri diğer piyasalarda kullanarak farklı dijital paralarda alabilirsiniz. Aynı işlemi yabancı borsalardan aldığınız Bitcoin’leri Türk sitelerinde kullanarak bu şekilde Bitcoin alma şansınız bulunuyor.

Bitcoin ATM’lerini kullanarak da alabilirsiniz

Bitcoin almak için Türkiye’de bir yöntem daha bulunmaktadır. İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanında bulunan Bitcoin ATM’si de Bitcoin almak için bir diğer yöntemdir. Ancak buradan Bitcoin almanızı sizlere önermiyorum. Çünkü komisyon oranı %7.5 olan bu ATM’nin yerine Türk sitelerinden veya yurt dışı sitelerinden aynı paraya daha fazla Bitcoin satın alabilirsiniz. Şu an için Dünya genelinde toplamda 923 ATM bulunmaktadır. En çok ATM’nin bulunduğu ülke ise ABD olarak dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan SMS ile Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde mesaj ile kredi çekme, sms ile kredi başvurusu ve sms kredi 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.