Bankaların kuruluş maksatlarının içerisinde bulunduğu toplumun zorda kaldığı zamanlarda kişilere yardımcı olmak maddesi bulunuyor. Yani kişiler nakit para kavramında zorda kaldıkları zaman, ya da bir ödeme süresini rahatlıkla atlatamadığı zamanlarda bankalara başvurarak türlü destekler alabiliyorlar. Fakat dünya genelinde de, ülkemizde de en çok kullanılan bankacılık hizmeti olan kredi kartları oluyor. Çok sıkça başvurulan ve neredeyse paranın yerine geçebilen kredi kartının bulunduğu yeni bir dünya düzeni oluşturmuş olan bu bankacılık ürünü olan ülkemizde de çok fazla bir biçimde kullanılıyor.

Kredi kartlarından ötürü bankaların kar ve kazancının fazla olmasından dolayı, bankaların kredi kartlarına yepyeni müşterileri çekmesi gerektiği gerçeğini ortaya koyuyor. Bu sebeple de bütün banka toplumun ilgi ve merakı için bazı kampanyalar ya da fırsatlar hazırlıyor. Bu sebeple de kredi kartı müşterileri aralarında bir sirkülasyon oluşuyor. Bu sirkülasyon esnasında yeni banka kartların kullanılmaya açıldığında, mevcut bulunan kredi kartları da kapatılabiliyor.

Kredi Kartları Nasıl Kapatılır?

Bankalar hiç bir zaman kendi müşterilerini kaybetmek istemez. Bu sebeple de kredi kartı iptal başvurusu yapan kişiler için de bütün adımlar kolay bir biçimde gerçekleşmez. Bu zamanı en seri bir biçimde bitirmek için müşterilerin üstüne iki tane iş düşüyor. Bunlardan birincisi, kredi kartı üstünde hiçbir borç bulunmaması, kredi kartının temizlenmiş olması gerekiyor.. Bunun sayesinde de banka çok daha fazla oyalamadan kapatma işlemlerini başlatmak zorunda kalıyor. İkinci durum ise kredi kartının kapatılması için işlemlerin bir an önce başlatılabilmesi için uygulanacak olan sistem oluyor. Bir kredi kartının iptal olması için ya bankaya gidilerek dilekçe verilir ve ya banka telefonla aranıp, kredi kartı iptal işlemlerini başlatabilir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Türkiye Finans kuruluşunda müşterilere verilen Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartı iptali talep ettiği zaman ilk önce içinde bulunan bütün taksitlerin ve borçların kapatılması ya da borç transferi ile birlikte karttan temizlenmesi gerekiyor. Daha sonra ise kişi doğrudan bir Türkiye Finans şubesine gidip işlemleri başlatabilir. Telefon bankacılığı aracılığı ile kart iptali yapmak isteyenler 444 2 444 hattı arayıp pratik bir şekilde kart iptali gerçekleştirebilirler.

Bir önceki yazımız olan Bankaya İş Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde bankada çalışılır mı, bankaya iş başvurusu yapma ve bankaya işe girmek hakkında bilgiler verilmektedir.