Banka kartı ATM’lerden para çekip yatırmaya yarayan ve alışveriş imkanı sunan bir banka ürünüdür. Nakit taşımaktan çekinen kişiler için güvenli bir ürün olan bu kartlar bir hesaba bağlıdır ve bu hesaptaki parayı yönetir. Her banka hesabı için banka kartı almak mümkündür. Bu karta birden fazla TL hesabı ve döviz hesapları da bağlanabilir. Ancak alışveriş yapılırken tutar ana hesaptan alınmaktadır. Banka kartları normal şartlar altında hesap açılışından sonra müşteriye otomatik olarak yönlendirilir.

Eski Müşterilere TEB Banka Kartı Gönderilmez

Bazı TEB müşterileri maaş anlaşmaları yapıldığı halde kendilerine banka kartı gelmediğini iletebilir. Çalıştığı iş yerinde diğer arkadaşlarına kart gelmiş ancak kendisine gelmemiş ise mutlaka 444 0 666 no’lu telefon hattını aramalıdır. Çünkü bu müşteriler muhakkak daha önce TEB ile çalışmış ve banka kartı kullanmış müşterilerdir. Eğer bu müşteriler zamanında kullandıkları TEB kartlarını kaybetmiş ya da imha etmiş olsalar bile bankaya iletmemiş olabilirler. Dolayısıyla yeni açılan hesap için eski kart kullanılabileceğini düşünen banka personeli kendisine yeni bir kart daha göndermez. Müşteri bu numaradan eski kartını kapattırarak yeni bir banka kartı istemelidir.

Teslim ​​​​​​Edilemeyen Kartlar

​TEB kart teslimatında Kuryenet, Aktif İleti ve PTT ile çalışmaktadır. Bu kuryeler genellikle müşteriyi SMS ya da telefon yolu ile bilgilendirir. Ancak müşteriye ulaşılamaması teslimat sürecini uzatır. Bu durumda müşteri kurye firmasını ya da çağrı merkezini arayarak adresini güncelleyebilir ve teslimatı hızlandırabilir.

Şubeden Banka Kartı Talebi

TEB müşterileri mevcuttaki hesapları için şubelerden de banka kartı talebinde bulunabilir. Şube müşterinin başvurusu alır ve 1 hafta 10 gün içinde kart teslimatı gerçekleşir. Kayıp edilen kartlar ise mutlak suretle kapattırılmalıdır. 444 0 666 aranır ve kayıp çalıntı hattı olan 0 tuşlanır. Kayıp ya da çalıntı kart kapattırıldıktan sonra müşteriye yeni bir kart yönlendirilir. Ancak bu aşamada mutlaka hesabın son hareketleri kontrol edilmelidir. Eğer hesapta bilgi dışında farklı bir işlem var ise bu mutlaka müşteri temsilcisine iletilmelidir. Çünkü kart kopyalanmış olabilir ve hesap ele geçirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Katılım Bankası Kredi Kartı İptali başlıklı makalemizde kart iptali, kolay kart iptali nasıl yapılır ve kredi kartı iptali hakkında bilgiler verilmektedir.