Çiftçilikle uğraşan kişiler traktör almak için bankalardan kredi kullanabilir. Devlet bankaları ve özel bankalar çiftçiler için traktör kredisi veriyor.

Kredi kullanarak sıfır ve ikinci el traktör alabilirsiniz. Ziraat Bankası, Şekerbank ve Halkbank’ın vade ve faiz oranlarını inceleyerek traktör kredisi almak mümkün.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Çiftçilere destek vermek için sabit faiz uyguluyor. Banka kredi başvurusunda çiftçi kayıt belgesi istiyor. Bankanın anlaşmalı olduğu firmalardan sıfır veya ikinci el traktör alabilirsiniz. Ertelemeli ödeme avantajı bulunuyor. Verilecek kredi miktarı traktörün değerinin u’i kadar olacaktır. Geriye kalan %’lik kısım için peşin ödeme yapmanız gerekecektir.

3, 6 ve 12 ayda bir ödeme yapabilirsiniz. İkinci el traktör alımlarında aracın yaşı 5’i geçmemelidir. Uygulanacak faiz oranı %5 ile zrasında değişiklik gösteriyor.

oaiz uygulanarak 30.000 TL kredi için yıllık ödeme tutarı 7.800 TL olur. Geri ödenecek kredi toplamı 39.000 TL’dir.

5 yıl vade imkânıyla 40.000 TL krediyi 12 ay da bir ödemek isterseniz, taksit tutarı 10.400 TL’dir.

5 yıl vadeli 12 ayda bir ödeme yaparak 50.000 TL’lik kredinin taksit tutarı 13.000 TL olurken, geri ödenecek kredi toplamı 65.000 TL olacaktır.

Halkbank Traktör Kredisi

Uygun faiz oranları ve 60 aya kadar vade seçenekleri ile traktör kredisi alabilirsiniz. Sıfır veya ikinci el traktör alımlarında kredi miktarı traktörün değerinin p’i kadar olacaktır. Tarım ürünleri hakkında 48 ay vadeli kredi alabilirsiniz. Diğer tarım makineleri için de kredi kullanmak mümkün. 3, 6, 9 ve 12 aylık eşit taksitlerle ödeme yapabilirsiniz.

Şekerbank Traktör Kredisi

Özel bankalar arasında yer alan Şekerbank çiftçilere destek vermek için traktör kredisi veriyor. İkinci el traktör alımında araç yaşı 5 olmalıdır. Sıfır traktörlerde değerinin p’i kadar, ikinci el traktör alımlarında değerinin `’ı kadar kredi veriyor.

Yapı Kredi Bankası Traktör Kredisi

36 aya varan vade imkânları bulunuyor. Sıfır veya ikinci el traktör alımı için kredi kullanmak mümkün. 1, 3, 6 ve 12 ay eşit taksitlerle ödemelerinizi yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankasının çiftçiler için farklı kredi kampanyaları bulunuyor. Kredi kampanyaları hakkında bilgi almak için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Traktör Kredisi

Sıfır kilometre ve ikinci el traktör alımlarınız için uygun koşullarda kredi desteği Akbank’tan. Akbank’ın anlaşmalı markalarından yapacağınız traktör alımlarda ise size özel faiz oranları ile çiftçilere destek oluyor.

Sıfır kilometre traktörler için proforma fatura tutarının % 80’ine kadar kredi, ikinci el traktörler için ise kasko tutarının % 60’ına kadar kredi seçenekleri Akbank tarafından siz değerli çiftçilere sunuluyor.

Üstelik 60 aya kadar varan vadelerde, ister aylık eşit taksitler şeklinde isterseniz hasat döneminde geri ödeme yapacak şekilde traktörünüze sahip olabilirsiniz.

youtube beğeni satın al

Bir önceki yazımız olan Devlet Destekli Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Devlet Destekli Çiftçi Kredisi alma şartları, Devlet Destekli Çiftçi Kredisi başvur 2019 ve Devlet Destekli Çiftçi Kredisi Başvurma hakkında bilgiler verilmektedir.