Bilindiği üzere Türk Ekonomi Bankası bonus program ortaklığı ile çalışmakta. TEB kadınlara özel avantajlı SHE kartları, ücretsiz Cepteteb kartları ve çeşitli ulaşım imkanları tanıyan Platınıum kartları ile adından sıkça söz ettiriyor. Üstelik havaalanlarında sıra beklemeden hızlı geçiş imkanı, ayda bir defa ücretsiz kuru temizleme imkanı, kozmetik harcamalarında esktra bonus puan kazandırımı ve ücretsiz transfer hizmetleri TEB kredi kartlarında en sık kullanılan hizmetler arasında. Ancak yine de müşteriler kart aidatı, fazla kart oluşu ya da farklı bankalar ile çalışmalarını göz önüne alarak bu kartları iptal ettirebiliyorlar.

Şubeden TEB Kredi Kartı İptali

Müşteriler şubelere başvuru yapmak sureti ile kredi kartlarının iptal edilmesini talep edebilirler. Yetkili portföy temsilcisi müşteriden kart kapama sebebini öğrendikten sonra iptali gerçekleştirebilir.

Çağrı Merkezinden TEB Kredi Kart İptali

Müşteri mesai saatleri içinde arar ise çağrı merkezinden kartını iptal ettirebilir. Mesai saatleri dışında müşteri hizmetleri çalışıyor olsa dahi kredi kartı iptali sağlanmaz. Çünkü kredi kartı iptali müşteri kazanım birimi tarafından gerçekleştirilir ve bu birim 09:00 ile 17:30 arasında hizmet vermektedir. Müşteri eğer bu saatler dışında arar ve kredi kartını iptal etme talebini iletir ise müşteri temsilcisi müşterinin bu talebini kayda alır. Ardından bu kayıt doğrultusunda müşteri geri kazanım birimi tarafından aranır. Eğer karta bağlı memnuniyetsizlik yaratan herhangi bir durum var ise bu destek birimi konu ile ilgilenir ve memnuniyetsizliği ortadan kaldırmaya çalışır. Yine de müşteri kartı kesinlikle kullanmak istemiyor ise kart telefonda bu birim tarafından iptal edilir.

TEB İptal Edilen Kartı Yeniden Açtırmak

TEB kredi kartı iptal edildikten 7 gün içerisinde müşteri talebi var ise yeniden kullanıma açılabilmektedir. Müşteri yeniden bu kart ile kaldığı yerden devam etme hakkına sahiptir. Ancak iptalinin üzerinden 7 gün geçen kartların açılması yeniden kart başvurusu yapılmış gibi bir süreç gerektirir. Talep ilgili birimler tarafından değerlendirilir ve 1 hafta 10 gün içinde müşteriye yanıt verilir. Bu her iki durumda da müşteri kartı kaybetti ya da imha etti ise açılan kartın yenisi müşteriye yönlendirilir.

Bir önceki yazımız olan Odeabank Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? başlıklı makalemizde Odeabank Kredi Kartı ve Odeabank Kredi Kartı iptali hakkında bilgiler verilmektedir.