TEB, yaptığı planlamalar gereği yıllık olarak belirli personel alımları yaparak açıklarını kapatıyor. Lise ve üniversite mezunları için büyük bir istihdam yaratan banka, güncel olarak alımlarına devam ediyor. Bankanın şu an için 70 civarında personel açığı bulunuyor. İstanbul başta olmak üzere diğer birçok şehirde alımlarına devam eden banka, yılbaşından önce tüm alımlarını noktalayacak. Aktif satış temsilcisi, müşteri ilişkileri yöneticisi, proje yetkilisi ve uyum yöneticisi pozisyonlarına çeşitli alımlar yapan banka; bu yılki alımlarını noktalayacak. Kasım ve Aralık ayında söz konusu alımların yazılı ve sözlü sınavları gerçekleştirilecek.

TEB 2018’de Alım Yapar mı?

TEB’in personel planlamasına göre her yıl belirli bir sayıda alım yapılıyor. Eleman ihtiyaçlarını yıllara göre yaymayı başaran banka, her sene belirli bir sayıda istihdam yaratıyor. Bu yılki alımlarda dikkat çeken nokta, gişe görevlisi alımlarının az yapılmasıdır. Bu da 2018 yılı için alınacak gişe görevlisi sayısının daha fazla olacağını gösteriyor. Lisans ve ön lisans mezunları bu alanlara başvuru yapabiliyor. Söz konusu alımlarla ilgili duyuruların, Aralık ayından sonra bankanın resmi sitesi üzerinden yapılması bekleniyor.

TEB Yazılı Sınavı Nasıl Yapılır?

TEB, personel başvurusu yapan tüm adayları, farklı şehirlerde yapılan sınavlara davet eder. Adaylar sınav ücretlerini yatırdıktan sonra internet üzerinden başvuru formunu doldurur ve sınavlara katılma hakkı elde eder. Bu sınavlar genel olarak Türkiye’nin büyük kentlerinde düzenlenir. Adayların bulunduğu ilde düzenlenen bir sınav yoksa, bu sefer kendisine en yakın olan bir sınav merkezine gitmesi gerekiyor. Sınavlarda adaylara genel kültür, genel yetenek ve bankacılık testlerinin yanı sıra seçtikleri bir yabancı dil üzerinden de sorular sorulur. Genel olarak 70 puan ve üzerinde alan adaylar, puanlarına göre sıralanır ve sözlü mülakata davet edilir.

TEB Sözlü Mülakat

Yazılı sınavda başarılı olan adaylardan sözlü mülakatlarda daha çok diksiyon ve ikna kabiliyeti üzerinden bir uygulama yapılır. Bankacılık bilgileri daha çok yazılı sınav üzerinden test edilir. Sözlü mülakatlarda adayların kendini ifade ediş tarzı, cümle kurgusu ve ikna kabiliyeti oldukça önemlidir. Mülakat aşamasında da başarılı puanı alan adaylar, ilgili pozisyonlarda eğitim kamplarına alınır.

edirne escort

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma başlıklı makalemizde kredi kartını alışverişe kapatma, kredi kartını internet e kapatma ve sanal kart almak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.