Yeni bir banka hesabına sahip olmak için, artık mutlaka bankaya gitmek gerekmiyor. Eskiden olan bu gereklilik düşüncesi günümüz teknolojisi ile çok daha kolay bir hale geldi. Şubesiz bir şekilde gerçekleştirilen bankacılık hizmetlerinin hızla yaygınlaşması ile birlikte, banka hesabı açma işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün hale geliyor. İnternet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz banka hesabı açma işlemleriniz için ise, sadece kimlik bilgileriniz gerekiyor.

İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz banka hesabı açma talebiniz sonrasında ise, size kurye ile ya da banka personeli aracılığı ile sözleşme, imzalamanız üzere adresinize geliyor. Zaten mevcut olan koşullar gereğince de bir banka hesabı açtırmak için yine sözleşme imzalamanız gerekiyor. Bu sözleşme imzalama sürecinden sonra ise, kullanacağınız banka kartınız tarafınıza teslim ediliyor. Bu şekilde, banka hesabı açma işleminiz tamamlanmış oluyor.

İnternetiniz Yoksa Şubeye Gitmeden Nasıl Hesap Açtırırsınız?

İnternetinizin olmaması durumunda da bankalar hesap açmanız için olanak sağlıyor. Telefonunuzdan, hesap açtırmak istediğiniz bankanın numarasına, kimlik bilgilerinizi göndererek de banka hesabı açma işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün oluyor. Bu şekilde de, zamandan tasarruf etme şansını yakalamış oluyorsunuz.

Şubeye Gitmeden Hesap Açmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Bankaların sağlamış olduğu bu ve bunun gibi kolaylıklar, bireyler için büyük avantaj sağlıyor. Bu sayede, banka işlemlerini gerçekleştirmek için, şubeye gitmeye gerek kalmıyor. Yani sanal bankacılık hizmetini bünyesine taşıyan banka sayısının artmasıyla, banka hesabı açtırmak isteyen tüketicilerin banka şubesine gitmesine gerek kalmadan zamandan tasarruf yapmaları mümkün hale geldi.

Şubeye Gitmeden Hesap Açtırabileceğiniz Sistemler Nelerdir?

İnternet aracılığı ile hesap açtırabileceğiniz sistemler şu şekilde sıralanabilir:

Finansbank Enpara: Enpara’nın mevcut olan resmi internet sitesini kullanarak Enpara hesabı açtırmak için, şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz sonucunda ise, Finansbank yetkilisi, adresinizi vermiş olduğunuz evinize gelerek Encard’ınızı teslim ediyor. Siz de bu şekilde Finansbank Enpara hesabı açmış oluyorsunuz.

Cepteteb: Cepteteb internet sitesi üzerinden, TEB hesabı açtırmak için başvuruda bulunuyorsunuz. Başvuru yaptığınızda, hesabınız hemen açılıyor. TEB yetkilisi evinize gelerek sizden sözleşme için imza alıyor. Bunun sonrasında hesap kartınızı teslim ediyor.

Kuveyttürk Senin Bankan: Kuveyt türk hesabı açtırmak istiyorsanız, Senin Bankan internet sitesi üzerinden başvuru yapabiliyor ve hesabınızı hemen açtırabiliyorsunuz ve sonrasında, hesap kartınız sizlere Kuveyttürk yetkilisi tarafından sözleşmeye attığınız imza karşılığında teslim ediliyor.

Yapı Kredi Nuvo: Yapı Kredi hesabı açtırmak isteyen kişiler internet üzerinden Nuvo başvurusu yapabiliyor ve Nuvo Card sizlere Yapı Kredi yetkilisi tarafından teslim ediliyor.

Bir önceki yazımız olan En Hızlı Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde acil kredi veren bankalar 2018, en hızlı kredi başvurusu ve hızlı kredi çekme hakkında bilgiler verilmektedir.