Geçmiş dönemde banka şubelerinden işlem yaptırma yoğunluğu günümüze oranla çok daha fazla idi. Bu da bitmek bilmeyen işlem sırasını beklemeyi gerektiriyor ve büyük zaman kaybına sebep oluyor çok yorucu bir süreç oluşturuyordu. Gelişen teknoloji ile birlikte banka şubelerine olan ilgi ve oluşan yoğunluk azaldı. Çünkü gelişen teknoloji ile banka şubelerinde gerçekleştirilen bütün işlemler, internet bankacılığı ve mobil bankacılığı aracılığı ile çok daha kısa sürede yapıldığı ve insanlara zaman tasarrufu sağladığı için daha çok tercih edilir duruma geldi.

Fakat buna rağmen şubelerde gerçekleştirilmesi gereken işlemler için banka şubesine gidilmesi gerekir. Banka şubelerinde uzun süre beklememek için öncelikli sıra almak sağlanan imkan ve gelişen teknoloji sayesinde mümkün olmuştur.

Öncelikli Sıra Almanın Ayrıntıları Nelerdir?

  1. Öncelikle hangi işlemi yaptırmak istiyor olursanız olun, o bankanın müşterisi olmanız gerekir. Örneğin; o bankaya ait hesabınız, kredi kartınız ya da bankamatik kartınız var ise işlem sırasında öncelik sahibi olabilirsiniz.
  2. İşlem yaptırma istediğiniz ilgili bankanın şubesine gittiğinizde numaratörleri göreceksiniz. Bu cihaz sıra numaranızı belirlen fiş temin etmenizi sağlar. Bu fiş ile de sıra numaranız geldiğinde işlem gerçekleştirilir.
  3. Sıra numarası alabilmek için bu cihazı kullanmak gerekir.
  4. Ekranında işlem yapmak istediğiniz konular ile ilgili bilgiler (bireysel, müşteri temsilcisi vb.) bulunur. Bu konulardan bir tanesi için üzerine dokunarak seçim yapmanız gerekir.
  5. Bu seçimi yaptıktan sonra bazı numaratörler gerçekleştirmek istediğiniz “kredi ya da para çekme” gibi ek işlemi sorar.
  6. Bazı numaratörler ise ek işlem sormaksızın direkt olarak sıra numaranızı verir.
  7. Öncelikli sıra numarası almak isteniyor ise ekranda herhangi bir seçeneğe dokunmadan önce kredi kartınızı ya da bankamatik kartınızı cihaza okutup sonrasında sıra numarası alınır.
  8. Ya da iş yerinize ait olan vergi numarasını girerek öncelikli sıra numarası alma ayrıcalığından faydalanmanız mümkündür.

Zaman Tasarrufu

Normal sıra almak da mümkündür fakat tüm bu adımlar uygulandığında öncelikli sıranızı alarak uzun süre beklemek yerine zaman tasarrufu elde etmiş olunur.

Bir önceki yazımız olan Bayram Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Bayram Kredisi ve Bayram Kredisi veren bankalar 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.