Bankacılık sektöründe yaşanan gelişmeler artık daha kolay şekilde kredi talebinde bulunmamıza neden olmaktadır. Mobil bankacılık, internet bankacılığı ve SMS bankacılığının giderek gelişmesinden sonra müşterilerin merak ettiği bir konuya buradan değinmek istiyoruz. SMS ile kredi veren bankaların hangileri olduğunu ve üst limit olarak ne kadar belirlendiğini buradan açıklamak istiyoruz.

Denizbank SMS ile kredi başvurusu

Denizbank’ın ihtiyaç kredisi türüne SMS ile başvuruda bulunmak için öncelikle yapmanız gereken cep telefonlarınızın SMS bölümüne Kredim boşluk T.C kimlik numaranızı yazmanız gerekmektedir. Üst limit olarak kullanıcılarına 55 Bin TL’y kadar kredi imkanı sunan bankanın bu hizmetinden yararlanmak için 3280’e kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Şekerbak SMS ile kredi başvurusu

SMS ile kredi başvurusu yapmak için Şekerbank’a da mesaj göndererek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankanın üst limit olarak belirlediği kredi oranı 50 BİN TL’dir. Kredi boşluk T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra 1953’e SMS göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası SMS ile kredi başvurusu

İş Bankası özellikle teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bankalar arasında ilk sırada gelmektedir. Birçok yeniliği müşterilerine ulaştıran İş Bankası’na SMS ile de kredi başvurusu yaparak kısa süre içerisinde kredi çekme işlemini başarılı bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 4402’e SMS göndererek 25 Bin TL tutarında kredi çekmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Akbank SMS ile kredi başvurusu

Kredi boşluk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı yazarak 4425’e göndereceğimiz SMS ile birlikte 48 ay vadeli şekilde 20 Bin TL ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

TEB SMS ile kredi başvurusu

TEB’de müşterilerine kolay yoldan kredi veren bankalar arasında gelmektedir. Bunun için yapmanız gereken 4411’e SMS atarak üst limit olan 12.500 TL ihtiyaç kredisine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bu bahsettiğimiz bankalar dışında bazı bankalarında dönem dönem SMS ile kredi verdiğini belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de kredi çekmek istediğiniz bankanın SMS ile kredi verme hizmetinin olup olmadığını kontrol ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı makalemizde kredi kartı kullanma ve kredi kartı nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.