Sağlık güvencesi olmayan sigortasız olan kişiler vardır. Sigortasız kişilere kredi veren bankalar bulunuyor. Bankalar yaptıkları kampanyalar ile sigortasız kişilere ihtiyaç kredisi fırsatı sunuyor.

Bir iş yerinde çalışıyor ancak sigortanız bulunmuyorsa kredi almanız mümkün. Gelir belgesi sunamayan kişiler genelde bankalardan kredi alamıyor. Kamu bankaları gelir belgesi olmayan kişilere kredi vermede sorun çıkartıyor. Özel bankalar daha farklı kredi kampanyaları bulunuyor.

Sigortasız kişiler kredi başvurularında kredi notu, kredi sicili, geçmiş banka işlemleri ve gelir durumu banka tarafından araştırılır. TEB, Akbank, Garanti Bankası belirlediği şartlar dahilinde gelir belgesiz kredi fırsatı sunuyor. İnternet üzerinden yapılan kredi başvuruları genelde olumlu sonuçlanıyor.

SMS veya internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası, TEB, Akbank, Garanti Bankası, Finansbank, Şekerbank, ICBC Bank gelir belgesi olmayan kişilere kredi veriyor.

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar

Sigortası olmayan kişiler bankalardan ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilir. Bir iş yerinde çalıştığınızı belgelerseniz, kredi başvurunuz daha kolay kabul edilir. Gayrimenkul veya taşınmazınız bulunuyorsa ipotek göstererek kredi başvurunuzu hızlandırabilirsiniz. Kredi limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir.

Odeabank, Akbank, TEB, İNG Bank, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, İş Bankası, Denizbank ve enpara sigortası olmayan kişiler için kredi kampanyası sunuyor.

Kira geliriniz bulunuyorsa bu durumu belgeleyerek bankaya sunduğunuzda kredi alabilirsiniz. Kefil göstererek kredi almanız kolaylaşabilir.

Sigortasız Kişiye Kredi İstenilen Belgeler

Nüfuz cüzdanı,

İkametgâh belgesi,

Son üç aya ait elektrik, su, telefon, doğalgaz vb. fatura

Kira geliriniz bulunuyorsa kira kontratı,

İpotek kullananlar için tapu gibi belgeler istenir.

tiktok beğeni satın al

Bir önceki yazımız olan Paykasa Card İle Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Paykasa Card, Paykasa Card başvuru yapma ve Paykasa Card güvenli mi hakkında bilgiler verilmektedir.