Yaşamımız boyunca bazı dönemler de temel ihtiyaçlarımızın yanı sıra ev ve araba almamız da gerekiyor. Ev ve araba almak için ise bankalardan konut ve araç kredisi çekmekteyiz. Ancak bankalardan çekmiş olduğumuz krediler de geri ödeme yapılırken faiz işlediğinden dolayı ve bu durum dinimizce uygun olmadığından ihtiyacı olan birçok kişi bu sebepten kredi çekilmesini uygun bulmuyor. Bu sebepten dolayı bazı bankalar müşterilerine sıfır faizli kredi çekme imkânı sunuyor. Bankaların sunmuş olduğu sıfır faizli kredi imkânı sayesin de muhafazakar kesimdeki birçok kişiler de ihtiyaçları doğrultusun da kredi çekme imkânı bulunuyor.

Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar

Albaraka Türk Katılım Bankası: Faizsiz kerdi veren ilk banka olan Albaraka Türk bankası genel ihtiyaçlar doğrultusun da müşterilerine sıfır faizli kredi çekme imkânı sunuyor. Ayrıca konut kredisi ve 0 km 2.El araçlar için de müşterilerine finansal destek veriyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası: Kuveyt Türk bankası da müşterilerine sıfır faizsiz araç ve konut kredisi çekme imkânı sunuyor. Kuveyt Türk bankasında da diğer bankalarda olduğu gibi almak istediğiniz evin değerinin %80’nini parasal destek sağlıyor. Ayrıca çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredisini 120 aya varan vade şansı ile borçlarınızı yapılandırarak taksitlerinizi düzenli ve rahat bir şekilde ödeme imkânı da bulunuyor.

Ziraat Katılım Bankası: Ziraat katılım bankası da diğer birçok banka gibi müşterilerine sıfır faizli araç ve konut kredisi çekme fırsatı sunuyor. Ancak Ziraat bankasının vermiş olduğu faizsiz kredi diğer bankaların vermiş olduğu kredilere göre biraz farklılık gösteriyor. Ziraat bankası müşterilerinin almak istedikleri evi ya da aracı müşterilerinin adına alıyor. Daha sonra almış oldukları evi ya da aracın fiyatının üstüne küçük bir kâr payı koyduktan sonra müşterilerine tekrardan satıyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası: Türkiye finans bankası da müşterilerine sıfır faizli araç ve konut kredisi çekme imkânı sunuyor. Ancak Türkiye Finans bankasının vermiş olduğu sıfır faizli krediyi çeke bilmek için almak istediğiniz evin katılım bankacılık şartlarına tamamen uyması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Banka Borçlarımı Nasıl Tek Bankada Toplayabilirim? başlıklı makalemizde borç kapatma, borç kapatma kredisi 2018 ve borçlarımı tek bankada toplama hakkında bilgiler verilmektedir.