Kredi kartlarında çalıntı veya kayıp durumlarda sıkça karşımıza çıkabiliyor. Kartınızı kaybettiyseniz ya da çaldırdıysanız bu durumda hızlı bir şekilde iptal ettirmeniz gerekiyor. Ayrıca çalıntı dışında, kullandığınız kartın gereksiz olduğuna da kanaat getirmiş olabilirsiniz. Tüm bu durumlar, kredi kartlarının iptal edilmesini gerektirir. Şekerbank üzerinden alınan kredi kartlarını talep etmeniz durumunda birkaç dakika içerisinde iptal edebilirsiniz.

Şekerbank Kredi Kartımı Nasıl İptal Ederim?

Şekerbank müşterileri, kullandıkları kredi kartlarını iki farklı kanal üzerinden iptal ettirebiliyor. İptal işlemlerini doğrudan şubelerden yapabileceğiniz gibi, Şekerbank çağrı merkezi üzerinden de yapabilirsiniz. Kartlarda çalıntı gibi durumlarda şubeler kapalı olabileceği için, iptal işlemlerinin doğrudan hızlı bir şekilde çağrı merkezinden yapılması gerekiyor. Aksi takdirde kartınız kötü amaçlı bir kişinin eline geçmiş olabileceği için maddi sıkıntılar baş gösterebilir. Kredi kartlarının şifresi bilinmese bile kart numarası ve güvenlik kodu ile internetten alışveriş yapılabilir. Çağrı merkezinden kart iptali yapılırken sizlerden güvenlik açısından bazı bilgiler istenir. Şubelerden yapılan iptal işlemlerinde ise tüketicilerden bir iptal dilekçesi yazması istenir.

Şekerbank Kredi İptal Dilekçesi

Şubelere yapılan kredi kartı iptal taleplerinde, sizlerden bir dilekçe yazmanız isteniyor. Bu dilekçeyi yazdığınız zaman kredi kartı iptaliniz işleme alınır. Dilekçeyi gişe görevlisine verdiğiniz zaman kartınız en geç 24 saat içerisinde kapatılır. Yazılacak dilekçenin örneğine doğrudan şubelerden ulaşabilirsiniz. Dilekçede kart numaranı ile kişisel bilgilerinizin mutlaka yer alması gerekiyor. Ayrıca iptal talebini yapan kişinin imzasının da yer alması lazımdır.

Şekerbank Kredi Kartımı İptal Edemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Şekerbank şubelerinden ya da çağrı merkezlerinden yapılan kredi kartı iptal talepleri kimi durumlarda reddedilebiliyor. Zira bazı istisnai durumlarda kartınızı iptal ettirmeniz mümkün değildir. Öncelikle kartınızın devam eden bir borcu varsa bankanız hiçbir şekilde kartı iptal ettirmez. Bu tip durumlarda öncelikle borcun tamamını kapatmanız gerekiyor. Borcunuz ödendikten sonra direkt olarak kartı iptal ettirebilirsiniz. Ayrıca kartınızda bir otomatik ödeme talimatı varsa, öncelikle bu talimatı kaldırın. İnternet şubesini aktif kullanıyorsanız, saniyelik olarak otomatik ödeme talimatlarını kaldırabilir ve sonrasında kredi kartı iptalini yapabilirsiniz.

masaj porno izle

windows server 2019 satın al

Bir önceki yazımız olan Kredilerimi Tek Bankada Nasıl Toplayabilirim? başlıklı makalemizde borç transferi, borç transferi kredisi 2019 ve borçlarımı tek bankada birleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.