Şekerbank’ın sunduğu kredi imkanlarının içerisinde yer alan Eko kredi çeşidi her kredi imkanında olduğu gibi belirli faiz oranları ve vade süreleri üzerinden verilir. Şekerbank’ın sunduğu ihtiyaç kredisi, bireysel finansman kredisi, özgür kredi, SMS kredisi, profesyonellere özel kredi, kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi, emekli maaş müşterisi kredisi ve borç transferi kredisinin yanı sıra sunduğu bir diğer kredi seçeneği de Eko kredidir.

Eko Kredi Nedir?

Eko kredisi yalıtım kredisi adı ile de anılan ve uzun vadede bireye yüksek oranda tasarruf sağlatan kredi çeşididir. Kendi içerisinde de pek çok kredi dalına bölünen Eko kredi yalıtım masraflarının karşılanması için, normal beyaz eşyalara oranla daha az miktarda enerji tüketen beyaz eşyaların satın alımı için ve güneş enerjisinden yararlanmak için satın alınacak panellerde finansman desteği sağlayan kredi çeşididir. Eko kredisi dahilinde yapılacak olan masrafların bir finansmanın yapılması açısından Eko kredi hesaplama aracı Şekerbank sitesinde mevcuttur.

Eko Kredi Hesaplama Aracı

Şekerbank’ın sunduğu Eko kredinin hesaplanmasında çekilecek olan kredi tutarının ve vade süresinin girilmesi ile birlikte kredinin faiz oranı, ödenecek olan faiz tutarı, aylık periyotta ödenecek olan miktar, diğer masraflar ve toplam geri ödeme miktarı müşterinin bilgisine sunulur. Eko kredinin Şekerbank üzerinden çekilecek olan minimum tutarı 1.000 TL değerinde iken maksimum tutar ise 50.000 TL değerindedir. Kredinin en az vade süresi ise 3 ay iken en fazla 48 aylık bir süre içerisinde ödenmesi gerekir.

Eko Kredinin Başvurusunda Gereken Belgeler

Eko kredi için Şekerbank şubesine giderek başvuru yapacak olan bireylerin yanında bulundurması gereken belgeler arasında;

– Gelir belgesi

– Kimlik fotokopisi

– Mevcut ise mal varlığını gösteren ya da ek gelirini gösteren bir belge

– Ödenmiş olan fatura örneği

– Maaş üzerinde her hangi bir haciz olmadığını gösteren belgeler bulunmalıdır. Bu belgeler ile birlikte Şekerbank şubelerine gidecek olan bireylerin başvuruları satış temsilcileri tarafından kayda girilir. Genel merkezden kredi için onay geldiği zaman müşteriye haber verilerek bankadan parayı almaları istenir.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Banka Kartı Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir? başlıklı makalemizde şekerbank banka kartı alma 2018 ve şekerbank kart başvuru 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.