QNB Finansbank ülkemizde faaliyet gösteren diğer finans sektörü kuruluşları gibi sürekli kendini yenileme ve büyüme yolunda ilerlemektedir. Büyümeyi gerçekleştirirken en büyük ihtiyaç duyduğu şey insan kaynaklarıdır. Bankalar gelirlerini artırdıkça farklı yerlere şubeler açarak daha çok müşteriye ulaşmayı amaçlarlar. Bunun içinde sürekli insan kaynaklarına ihtiyaç duyarlar.

Hangi Pozisyonda Alım Yapılacak?

QNB Finansbank sürekli olarak değişik İllerde görevlendirilmek üzere farklı pozisyonlarda personel alımına devam edecektir. Personel alacağı İlleri ve pozisyonları zaman zaman duyururlar. QNB Finansbank genellikle personel kazanımlarını, müşteri temsilcisi, telefon ile satış elemanı, satış temsilcileri, müşteri danışmanları, çağrı merkezlerinde çalışabilecek elemanlar vb. değişik pozisyonlar da personel alımı yapacağını duyurur. Personel alımlarını bazen Genel Merkez bünyesinde bazen de farklı illerde görevlendirmek üzere alım yapar. Bünyesine katmış olduğu yeni personelleri ihtiyaç durumuna göre şubelere dağıtır.

Aranan Şartlar

Başvurularda aranan şartlar, adayların duruma göre, lise, ön lisans veya lisan mezunu olmaları istenir. Adaylarda belirli bir yaş sınırlaması pozisyonlara göre değişebilir. Erkek adaylar için genellikle askerlik ile ilgili bir bağlarının olmaması istenir. Daha önceden bankanın açmış olduğu herhangi bir sınava girmemiş olmaları ve bu sınavlardan elenmemiş olmaları şartı aranır. QNB Finansbank yeni personel alımı yapacağı zaman bu alım şartlarını ve zamanını kendi internet sitesinden yayınlamaktadır. Kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan ve bankacılık sektöründe yer almak isteyen gençler, istedikleri yerlere gelebilmek için, gelişimlerini tamamlayabilmeleri için kendilerine yön verebilmeleri için QNB Finansbank’ın personel alım ilanlarını dikkatli takip etmelidirler.

Neler Yapılmalı

Öncelikle bankanın hangi şartlarda ve hangi pozisyonlarda personel alacağını iyi tespit etmek gerekir. İstenilen özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız detaylı bir şekilde öz geçmişinizi yazarak müracaat edebilirsiniz. Başvuruları internet üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca bankacılık ile ilgili sınavlar hakkında da araştırmalar yaparak bilgi sahibi olunabilir. Bankalar öncelikle başvurularını kabul ettikleri müracaatçıları yazılı sınavlara tabi tutarlar. Yazılı sınavlardan başarılı olduktan sonra duyurulan tarihte sözlü mülakata tabi tutarlar ve başarılı olanları bünyelerine katarlar. Sözlü sınavlardaki kriter ise öz güven testi şeklindedir.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank 2019 Personel Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizde Şekerbank işçi alımı 2019, Şekerbank personel alımı 2019 ve Şekerbank sınav soruları 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.