Değişen dünya şartlarında para biriktirmek, toplu para bulmak ve borç almak giderek zorlaştığından insanlar genellikle kredi çekmek için bankalara başvurarak güvenli şekilde toplu paraya ulaşmak istiyor. Güvenilir kredi için bankaların yanında PTT gibi kurum ve kuruluşlar da hizmet sunuyor. PTT kredi için çeşitli bankalarla ortaklaşa çalışıyor. Müşterilerin güvenle, zorlanmadan ve uygun şartlarda kredi çekebilmesine olanak sağlıyor.

PTT’nin Anlaşmalı Olduğu Bankalar ve Sunulan Krediler Nelerdir?

PTT; Denizbank’tan her derde deva masrafsız ihtiyaç kredisi, Aktif bank’tan N kolay emekli Kredisi, ING Bank’tan Kredi postam; tüm PTT müşterilerine anında kredi, Vakıf Bank’tan vakıf kredi, TEB’ten jet Kredi ODEA Bank’tan nakit hazır olarak adlandırılan kredi hizmetleriyle anlaşmalı olarak kredi imkanı sunmaya devam ediyor.

PTT’den Kimler Kredi Çekebilir?

Kredi çekmek isteyen kişiler genellikle kredi çekeceği yerin güvenilir olup olmadığını ve kimlerin kredi çekme hakkının olduğunu bilmek istiyor. Her bankanın ve kurumun şartları farklı olduğu için merak edilmesi normaldir. PTT’den kredi çekmek isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş ve düzenli geliri olması gerekir. Kredi çekmek için fazla şart istemeyen PTT, özellikle maaşlarını PTT’den alan kişilere ve emeklilere daha cazip fırsatlar sunuyor.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT’den yapılacak başvuru işlemleri, bankalardan yapılan kredi çekme işlemleriyle hemen hemen aynıdır. Ön bilgi ve araştırma çok önemlidir. Kredi çekilmek istenen kurum ve şartları iyi araştırılmalı ve doğru adımlar atılmalıdır.

Kredi çekmek isteyen kişinin öncelikle en yakın PTT şubesine giderek kredi çekmek istediğini belirtmesi ve konuyla ilgilenen görevliyle ayrıntıları konuşarak ilgili formu doldurması gerekir. Ancak her şubeden kredi kullanımı yapılamayabilir bu nedenle önce telefonla ya da şubeye giderek konu hakkında bilgi alınması daha doğru olur.

Formu itinayla, eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız önemlidir. Eksikliklerin olması kredi başvurunuzun iptali ya da gecikmesine neden olabilir. Bilgilerin eksiksiz ve doğru olması üzerine istediğiniz bankaya elektronik ortamdan bilgileriniz ve talebiniz ulaştırılır. Bunun üzerine banka bilgilerinizi inceleyerek başvurunun olumlu ya da olumsuz olduğunu size bildirir.

Kredi Başvuru Talebi Olumlu Sonuçlandığında Ne Yapmak Gerekir?

PTT şubesinden form doldurarak başvuru işlemini gerçekleştiren kişi bankadan olumlu sonuç aldıysa; gelen onay mesajının ardından PTT görevlisinin vereceği kredi sözleşmesini dikkatlice inceleyip imzalamalı ve şartları kabul ettiğini onaylamalıdır. Böylece kredi çekme talebini tamamlamış olur ve istediği zaman kredisini çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Hibe Kredi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde devlet hibe kredi alma, hibe kredi ve hibe kredi alma şartları hakkında bilgiler verilmektedir.