Paykasa, teknik olarak bir kredi kartın sağladığı tüm imkânlara sahip, 16 rakamdan oluşan ve ön ödemeli kart özelliği taşıyan bir kart olarak piyasaya sürülmüştür. Paykasa, internet üzerinden güvenli alışveriş yapma imkânı sağlayan, kredi kartı ve banka bilgilerini vermeden işlem yapmayı sağlayan bir karttır. Çok güveli bir algoritma ile üretilmiş kart numarasına sahiptir.

Paykasa Nedir?

Paykasa nedir, ön ödemeli bir sanal karttır. Karta bakiye yükleyip, daha sonra alışverişlerde kullanılabilen son derece güvenli ve hızlı bir karttır. Kredi kartı bilgilerini internet ortamında paylaşmak istemeyenlerin başvurduğu bir yöntemdir. Sistem karta yüklenen bakiye ile internet üzerinden güvenli ve hızlı alışveriş yapma imkânı sunmaktadır.

Paykasa Nereden Alınır?

Paykasa, çeşitli internet sitelerinden alınabilmektedir. Ancak, almadan önce siteler iyice araştırılmalıdır. Her site güvenilir olmayabilir. Sanal bir kart olduğundan, alım sırasında dolandırıcılık olayları olabilmektedir. Ayrıca alım işlemi esnasında kişisel bilgiler istenmemektedir. BU yüzden kişisel bilgilerin kesinlikle verilmemesi gerekmektedir. Birçok e-ticaret sitesinde kullanılabilmektedir. Ancak içerisindeki tutar tek bir alışveriş için kullanılabilir. Tek kullanımlık olan kartta tutar bitince kart devreden çıkmaktadır. Yeni alışveriş için yeni kart alınmalıdır. Ayrıca içinde kalan bakiye nakit olarak alınabilir.

Paykasa İptal İşlemi

Birçok internet sitesinde alışverişlerde kullanılabilen Paykasa, içindeki tutarın bitmesi ile iptal işlemi kendiliğinden gerçekleşmektedir. İşlem bittikten sonra kart kullanımdan çıkmaktadır. E-ticaret alışverişlerinde hem güvenli, hem de hızlı bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. Alışveriş sırasında şifrenin girilmesi ile ödeme hemen gerçekleşmektedir.

Paykasa Nakit Çekim

Paykasa ile yapılan işlemlerin kişilerle hiçbir bağlantısı yoktur. Alışverişte içerisindeki tutarın tamamını kullanmayan kullanıcı eğer isterse içinde kalan bakiyeyi nakit olarak talep edebilir. Paykasa bozdur işlemi ile kartın içindeki bakiye hesaplanarak, banka hesabına aktarılmaktadır.

Paykasa Güvenli mi?

Son zamanlarda adından çokça söz ettiren bir ön ödemeli karttır. Kullanıcıların sıfır riskle alışveriş yaptığı bir karttır. Ayrıca ödemeler hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Kişisel bilgiler verilmediği için güvenlik açısından tam not almış bir ön ödemeli karttır. Ancak, paykasa ön ödemeli kart alınırken, güvenilir sitelerden alınmalıdır.

twitter takipçi satın al

Bir önceki yazımız olan Teb She Kart Kredi Kartı Başvurusu ve Özellikleri başlıklı makalemizde teb she kart kampanyaları 2018 ve teb she kart nasıl alabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.