İnternet sitelerinden alışveriş yapmanın kolaylığı tartışılmaz elbette. Oturduğunuz yerden aradığınız ürünü rahatlıkla bulabilir ve satın aldığınız ürün adresinize kadar teslim edilir. Birkaç dakika içinde ürün alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işlemleri genellikle kredi kartları vasıtası ile yapılmakta, bunun için kart bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kart bilgilerinin kontrolünüz dışında kötü açmalı kişilerce kullanılması maddi kayıplarla sonuçlanacağı gibi, psikolojinizi bozarak huzursuzluk verecektir. İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapabilmek için dünya genelinde kullanılan ve ülkemizde yaygınlaşmaya devam eden Paykasa Card kullanabilirsiniz.

Kart bilgisi içermeyen ve kısa sürede sahip olabileceğiniz bir sanal kart uygulaması olan Paykasa Card kredi kartı ile benzerlik gösterse de kredi kartından güvenli ve en önemlisi harcama yapacağınız tutarı yükleyebilmenizdir. Yani siz kartınıza para yüklemesi yapmadığınız taktirde alışveriş mümkün olmamakta, bu sayede harcamalarınızı kontrol altında tutabilmekte ve de güvenlik zafiyeti bulunmamaktadır. Paykasa Carda sahip olmak ise birkaç dakika süren işlem sonucunda gerçekleşmektedir. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonucunda, havale/EFT yoluyla ödeme yapmanızı müteakip sistemde belirttiğiniz cep numarasına 16 haneli bir kod gelecektir. Kod geldikten sonra kartınız kullanıma hazırdır. Bu kod size özel olup Paykasa anlaşmalı internet sitelerinde alışveriş yaparken kullanılmaktadır. Kesinlikle bilgi içermeyen Paykasa Card ile üçüncü şahıslarla bilgi paylaşımı diye bir şeyde söz konusu olmamaktadır.

10 Euro ile 500 Euro arasında yükleme yapabileceğiniz Paykasa Card ile güvenli alışverişin kapısını aralamış olursunuz. Dilerseniz kur üzerinden Paykasa bozdurma işlemi yapabilirsiniz. Müşteri temsilci bu konuda size yardımcı olacak ve hesap numaranızı belirtmenizin ardından 15 dk. içerisinde bozdurmuş olduğunuz tutar hesabınıza yatacaktır. Güvenliğin önem arz ettiği günümüzde bu sanal card ile kafanız rahat olacaktır.

youtube abone satın al

Bir önceki yazımız olan Mastercard Visa ve Troy Arasındaki Farklar Nelerdir? başlıklı makalemizde mastercard ve troy arasındaki fark, Mastercard ve Visa arasındaki fark ve visa ve troy arasındaki fark hakkında bilgiler verilmektedir.