Papara Paypal’ın Türkiye’de çok fazla işlem görmemesi üzerine alternatif kartlara eklenen yeni bir kart sistemidir. Paypal’ın belli nedenlerden dolayı artık Türkiye’de kullanılamıyor olması insanların farklı bir kart sistemine yönelmesine neden oldu. Yeni bir ara yüze sahip olan Papara kartı ile çok daha hızlı işlem yapabilmenize olanak sağlanıyor. Papara en basit anlatımı ile dijital bir cüzdan olarak tanımlanabilir. Bu kart ile eski sistemlere göre daha fazla alternatiflere sahip olduğunuz söylenebilir. İlerleyen günlerde bu sanal kartın kullanım alanlarının da genişlemesi bekleniyor. Türkiye pazarına girmesiyle birlikte daha çok tanınmaya başlanan kart güven kazanması ile birlikte daha çok kullanılacak bir sistem.

Papara Nasıl Kullanılır?

Papara kartına sahip olabilmek için Papara resmi internet sitesinden üyeliğinizi yaptırmanız gerekiyor. Bu işlem sonrasında hesabınızın onaylanması gerekiyor. Onay işlemleri de tamamlandıktan sonra bu karta sahip olabilmek için banka hesabınızdan en az 10 TL aktarım yapmanız gerekiyor. En son olarak da Papara Card işlemleri için başvurunuzu yapıyorsunuz ve iletişim bilgilerinizi yaparak kartın elinize ulaşmasını bekliyorsunuz.

Papara Kartın Faydaları Neler?

Dijital bir cüzdan özelliği taşıyan Papara kart sayesinde birçok sanal ödemeyi daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Para aktarma işlemini ATM’lerden ya da banka şubelerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. En güzel yanı ise parayı banka hesabınıza aktarabilirsiniz ya da ATM’den çekim işlemi yapabilirsiniz.

Papara Dezavantajı Var mı?

Bu yöntemin herhangi bir dezavantajı bulunmuyor. Güvenilir bir kart sistemi olduğu için internet üzerinden yapacağınız işlemlerde çok rahat kullanılabiliyor. Karta sahip olmanın dezavantajı olmadığı gibi birçok avantajı olduğu söylenebilir. Kartın dezavantajı şuan için pek bulunmadığından dikkat etmeniz gerekenlerin başında bu gibi sanal sistemlere çok fazla para yatırmamanız gerekmektedir. O yüzden dikkatli olmalı ve sadece ihtiyacınız kadar alım yapmalı ve bakiye yüklemelisiniz.

Papara ile 7/24 hesabınıza para yatırabilirsiniz ve ödemelerinizi alarak cüzdanınızı online olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu sistemin Android ve ios sürümleri de mevcuttur. Telefonlarınızdan da anlık olarak Papara hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşKur İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde işsizim işsizlik maaşı alabilirmiyim, işsizlik maaşı alabilirmiyim ve işsizlik maaşı nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.