Bankalar Mortgage seçeneklerini oldukça geliştirdiği için, insanlar artık daha kolay ev sahibi olabiliyor. Bu açıdan Mortgage kredilerinin insanlar için sağladığı birçok fayda vardır. Bu kredi seçeneklerini kullanarak ev hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Ayrıca finansal açıdan da konut kredilerinin kişilere sağladığı birçok yarardan söz edebiliriz.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Güncellenen kira bedellerini hesaba katacak olursak, bir konut kredisinin tutarı ile aylık kiranız neredeyse eşit seviyelere gelmiştir. Hele ki lüks semtlerde ikamet eden kişiler bu durumu daha belirgin olarak hissedecektir. Bir eve kira ödemek, sizleri maddi açıdan herhangi bir noktaya ulaştırmaz. Oysa bankadan konut kredisi çektiğiniz zaman yine kira öder gibi bankaya aylık olarak vade ödemiş olursunuz. Bu vadeler bittiği zaman da hayalini kurduğunuz eve kavuşursunuz.

Kooperatif Sisteminden Kurtulma Şansı

Geçmiş dönemlerde ev sahibi olmak için en geçerli yol kooperatiflere üye olmaktı. Ancak kooperatife üye olan bir kişi hem aylık kredi öder hem de kira ödemeye devam eder. Satın almak istediğiniz evin borcu bitene kadar kirada oturmaya devam edersiniz. Oysa konut kredilerinde bankadan alacağınız kredi ile birlikte evin satışını yaparsınız ve bu evde ikamet etmeye başlarsınız. Yani aylık olarak sadece bankaya kredi ödemiş olursunuz. Ödediğiniz tüm kira bedelleri ortadan kalkmış olur.

Konut Kredilerini Yatırıma Dönüştürün

Konut fiyatlarının her yıl ne kadar büyük bir oranda artış gösterdiğini biliyoruz. Bu açıdan konut kredisi ile ev sahibi olan bir kişi, büyük bir yatırım yapmış olacaktır. Satın aldığınız ev birkaç sene içerisinde değerini çok fazla yükselterek sizlere önemli bir kazanç da elde ettirebilir.

İkinci Bir Kredi Fırsatı

Bir eve sahip olmak, bankalardan her şekilde rahat kredi alabilmenizi sağlar. Satın aldığınız bir evi bankaya ipotek ettirerek dilediğiniz miktarda kredi çekebilirsiniz. Özellikle gelir durumu yetersizliği ya da kredi sicilinin bozuk olması gibi durumlarda ev ipoteği oldukça işe yarayacaktır. Bu açıdan konut kredileri ile bir ev sahibi olduğunuz zaman bankalardaki yolunuz da açılmış olur.

amatör porno izle

Bir önceki yazımız olan Ölen Kişinin Kredisi Ne Olur? başlıklı makalemizde ölen kişinin hayat sigortası yoksa, ölen kişinin kredi borcu ve ölen kişinin kredisi ne olur hakkında bilgiler verilmektedir.