Mikro Kredi Veren Kuruluşlar

Ev hanımların bazı ufak çaplı yapacağı işler için kurulum ve kuruluşlar tarafından mikro kredi alabilirler. Bin ila iki bin TL arasında ufak çaplı bir yatırımla iş kurmak ya da ticarete atılmak isteyen ev hanımları bu mikro kredi imkanından faydalanabilir.

Mikro Kredi İçin Nereye Başvurmalıyım?

Mikro kredi imkanından faydalanmak isteyen toplam beş ev hanımı bir araya gelmesi gerekir. Bu ev hanımlarının başvuruda bulunabileceği üç farklı kuruluş bulunur. Bu kuruluşlar ise şunlardır;

  • Türkiye grameen mikro finans programı
  • KADEV; Kadın emeğini değerlendirme vakfı
  • Türkiye israfı önleme vakfı

Kaymakamlar tarafından da ülkemizde bir dönem ev hanımlarına çeşitli programlar ile belirlenmekte olan çeşitli paketler halinde kredi ve destekleme saplanmaktadır. Kaymakamlıklar ya da valiliklerde ev hanımlarına verilen paketler şuan güncel durumda değildir. Dernekler ve Vakıflar için başvuruda bulunan bayanlara kaymakamlıklardan onay talebi olmasından ötürü bu destek ev hanımlarına vermiş olduğu kredi olarak bir süre sonra sona ermiştir.

Mikro Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de herhangi bir banka ile yukarıda bahsi geçen kuruluşlar haricinde herhangi bir banka mikro kredisi adı kapsamında şartları yerine getiren kişilere kredi imkanı sunmamaktadır. Fakat bayanlara kredi imkanı sağlayan bazı özel ve kamu kuruluşu bankalardan iş kurma kredisi almak mümkündür. Daha önceki senelerde mikro kedi telefon kampanyası adı kapsamında sona ermiş bir çalışma vardır.

Akbank Direkt ile maaş bandrosu gerektirmeyen 20 bin lira

Aktifbank aracılığı ile sicili bozuk olan ev hanımlarına 25 bin lira

Garanti Bankası Kredi Cebimle mobil uygulaması ile bayanlara kredi desteğe sunmaktadır.

Ev Hanımları İçin Mikro Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Birbirlerini tanıyan ve aynı semt üzerinde oturan beş bayanın bir arada toplanıp başvuruda bulunması

Kredinin geri ödenmesi için bir iş fikri oluşması

Aynı proje ile daha öncesinde başvuruda bulunup mikro krediden yararlanmamış olmak ya da başvuru için mikro kredi ürünleri arasında en uygun olanı seçmek koşullar arasındadır.

Akbank Mikro Kredi Nasıl Alınır?

Ev hanımları en yakın Akbank şubesine giderek her türlü araç, konut, mortgage, mikro işyeri açma kredisi anında kredi çekme imkanına sahipler fakat beş kişilik iş fikri ile verilen Mikro Kredi uygulaması Akbank’ta mevcut değildir. Ancak eğer isterseniz bankanın Axess kartını temin ederek belirli limitteki nakit avansı kullanıp işiniz için gerekli parayı temin edebilirsiniz. Sizde mikro kredi için yukarıda anlatılanları uygulayabilirsiniz.

tiktok izlenme satın al

Bir önceki yazımız olan Enflasyon Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Neden Yükselir? başlıklı makalemizde enflasyon, enflasyon çeşitleri nelerdir ve enflasyon ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.