Genellikle kredi karlarının sağ alt bölümünde Mastercard, Troy ve Visa logosu bulunmaktadır. Kredi kartı kullanmakta olan pek çok kişi bu logoların ne anlama geldiğini veya ne işe yaradığını bilmemektedir. Hatta merak bile edilmemiş olabilir. Peki, bu şirketler nedir ve ne işe yararlar ve aralarındaki farklılar nelerdir. Bugünkü konumuz Mastercard Visa Troy arasındaki fark ve bilgilerdir. Visa ve Mastercard banka kartı ya da kredi kartı ile ödeme yapma olanağı sağlayan finansal kuruluşların isimleridir. Troy ise Türkiye’de hizmet vermekte olan bütün bankaların ortak çabaları ile hayata geçirilen Türkiye’nin Ödeme Yöntemi adı verilen bir sistemdir. Troy logosunu günümüzde biri banka dışı olan 16 kurum kart basabilmektedir.

Mastercard Ve Visa Nedir

Evet, bugünkü yazımızda Mastercard Visa Troy arasındaki fark nedir bu konuyu işleyeceğiz. Ancak öncelikle bu finansal şirketlerin ve logoların ne olduğunu ve ne işe yaradığına bakalım. Mastercard Amerika Birleşik Devletlerinde 1966 senesinde kurulmuş olan bir finans şirketidir. Mastercard tüketiciler ve bankaların kredi kartı ile ödeme yapabilmesi için bazı sistemleri sağlamaktadır. Ödeme sistemleri konusunda Mastercard lider pozisyondadır. Gerçekleştirmiş olduğu sponsorluklar sayesinde adından çokça söz ettirmiş bir şirkettir. Visa Europe 2004 senesinde kurulmuştur. Ön ödeme kartları, kredi kartlar ve banka kartlarının ödeme sistemini sağlamaktadır. Çoğunluğu Avrupa ülkeleri olmak üzere 36 farklı ülkede Visa kartları ile ödeme yapılabilmesine imkan sağlayan kuruluştur.

Mastercard Visa Troy Arasındaki Farklar Nelerdir

Mastercard ve Visa birbirine rakip olan iki farklı şirkettir. Ödeme sistemlerinde uzmanlaşmışlardır. Bu şirketler arasında kullanıcı açısından herhangi bir fark bulunmamaktadır. Fark yalnızca bankalar arasında yapılan anlaşmalarda bulunmaktadır. Bu durum aslında kredi kartı kullanan kişileri alakadar etmektedir. Siz direkt olarak kullanmış olduğunuz kredi kartı hangi bankaya aitse onunla muhatap olursunuz. Bankalar ise hangi finans kuruluşu ile anlaşmalı ise onunla muhatap olur. Kredi kartı kullanıcıları için çok önemli olmayan bu ayrıntılar, yalnızca bu şirketlerin bazı zamanlarda yaptıkları kampanyalarda ortaya çıkar. Mastercard Visa Troy arasındaki fark bundan ibarettir.

full hd porno izle

office 365 pro ürün anahtarı satın al

Bir önceki yazımız olan Şahıs Şirketi Kurmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir? başlıklı makalemizde şahıs şirketi, şahıs şirketi için gerekli belgeler ve şahıs şirketi kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.