Türkiye’de katılım bankacılığı alanında hizmet veren Kuveyt Türk, açık ve ihtiyaç oluşan departmanlar için belli dönemlerde personel alımı yapıyor. Alımlar Kuveyt Türk Katılım Bankası insan kaynakları tarafından yapılıyor. Bankacılık yapmak isteyen kişiler Kuveyt Türk insan kaynakları birimine özgeçmişlerini bırakabilir.

Kuveyt Türk Personel Alırken Nelere Dikkat Ediyor?

Her işyerinin kendine göre kuralları bulunur. Personel alımında Kuveyt Türk tarafından ilk dikkat edilen konulardan birisi başvuru sahibinin ihtiyaç olan departmanla ilgili bir eğitim almış olmasıdır. Aynı zamanda kişinin bir referansı bulunması da önemlidir. Olumlu anlamda referansı olmayan bir kişi ile Kuveyt Türk çalış istemez. Bu durumda eski iş yerlerinin değerlendirmeleri başvuru sahibini doğrudan etkiler. Eğer daha önce herhangi bir iş yerinde çalışılmadıysa staj yapılan yer veya okul eğitmenleri de referans olabilir. Son olarak mülakatın başarılı geçmesi ve karşı tarafta olumlu bir fikir oluşturması başvuru sahibinin işe girişi için çok önemlidir.

Kuveyt Türk Personel Alımlarını Ne Zaman Yapıyor?

Kuveyt Türk personel alımı yapacağında çeşitli basın kuruluşları aracılığıyla ilan veriyor. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler daha önceden özgeçmiş formu bırakmışlarsa mülakat yapılacağı konusunda bilgi sahibi olur. Eğer daha önce banka ile irtibata geçilmediyse yeni duyuru ile başvuru yapılabilir. Son olarak 1 Ekim 2017 tarihinde Kuveyt Türk’ün 20 farklı pozisyonda alım yapacağı duyuruldu. Bu alıma başvuruların kapatıldığına dair herhangi bir yeni bilgilendirilme yayınlanmadı. Dileyen kişiler Kuveyt Türk’ün insan kaynaklarına ulaşarak daha kapsamlı bilgi alabilir.

Kuveyt Türk Hangi Departmanlara Personel Alıyor?

Bankacılık personellerinin çalışacağı departmanlar genellikle birbirine yakındır. Kuveyt Türk, bireysel satış uzmanı, gişe memuru, yazılım personeli, saha elemanı ve kurumsal temsilci ağırlıklı alım yapıyor. Bu alımlar döneme ve ihtiyaç anına göre değişiklik gösteriyor. Açık veya ihtiyaç oluşan departmanlarda başvuru sahiplerine sunuluyor. Birden fazla alana başvuru yapabilme imkanı da tanınıyor. Çoğunlukla gişe memuru alımı yapılıyor. Kuveyt Türk’ün personel olarak alacağı kişinin katılım bankacılığını çok iyi bilmesi de aranan şartlardan bir tanesidir.

Bir önceki yazımız olan INGBANK Banka Kartı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.