Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları

Kredi kartı kullanmak günümüzde artık olmazsa olmazlardan. Gerek günlük alışverişlerde gerekse taksitli alışverişlerde kredi kartı vazgeçilmezimiz. Yüksek fiyatları ürünleri alırken kredi kartına peşin fiyatına taksitle alışveriş yapmak bütçe yönünden cebimizi rahatlattığı söylenebilir. Peki siz daha önce hiçbir bankayla çalışmadınız mı? Kredi notunuz oluşmadı mı? Hiçbir banka size kredi kartı vermiyor mu? Nasıl kredi kartı alırım diye kara kara düşünüyor musunuz? O zaman daha önce bankalarla hiçbir şekilde çalışması olmayan kredi notu sıfır olan müşterilere nasıl kredi kartı alacağını anlatacağım.

Kredi Paunım Sıfı Nasıl Kredi Kartı Alırım?

Kredi kartı almak için bankalar sizin bankalardaki kredi ödeme düzeninize bakar. Buna oranla sizlere gelirinize paralel olarak belirli miktarlarda kredi veya kredi kartı limiti onaylarlar. Peki hiçbir şekilde bankalarla çalışmadınız nasıl kredi kartı alabilirsiniz. Önce maaş müşterisi olduğunuz bankadan başvuru yapınız. Tabi ki kredi kartını vermek bankanın inisiyatifindedir. Oldu da maaş bankanız vermedi. Kredi kartı alıp kredi notu oluşturmak istiyorsunuz. O zaman maaş bankanıza ek hesap için başvuru yapınız. Yine mi onaylamadılar.

Kredi Kartı Almanın Kolay Yolu

Bu sefer ing banka gidiyorsunuz. Belirli bir miktar para yatırıyorsunuz. Yatırdığınız paraya banka bloke koyup yatırdığınız paranın %75 ine kadar size kredi kartı limiti veriyor. Örneğin; 1000 TL yatırdınız. Ing bank bu paraya tamamen bloke koyup size 750 TL limitli bir kredi kartı veriyor. Böylece kredi puanınız ödemelerinizi gününde ve düzenli bir şekilde yaptığınız sürece yükseliyor olacaktır. Bundan sonra gittiğiniz bankalar sizlere hem kredi de hem de kredi kartı vermekte zorluk çıkarmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ön Ödemeli Banka Kartları başlıklı makalemizde hazır atm kartı, hesap kartı alma ve ön ödemeli banka kartı alma hakkında bilgiler verilmektedir.