Bankaların sağladığı kredi imkanları insanların kolaylıkla para harcamalarına olanak sağlamıştır. Kişilerin harcamalarına göre bankalarda çeşitli kredi imkanları vardır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi veya araba kredisi gibi seçenekler vardır. İnsanların temel ihtiyaçları arasına giren cep telefonları için kredi imkanları sağlanmıştır. Bu kredi genel olarak kişinin kendi hattı üzerinden alınmaktadır.

Kredi İle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Kişinin kredi ile cep telefonu alması için öncelikle kullanmış olduğu hattın herhangi bir bayiliğe baş vurması gerekmektedir. Almak istediği cihazın markası ve modelin bilgisini bayiliğe vererek gerekli bilgileri almalıdır. Kişiden kredi ile cep telefonu almanın bazı şartlar istenir. Tüm şartların uygun olduğu kişi kredi imkanı ile cep telefonu almaya hak kazanır.

Kredi İle Cep Telefonu Almanın Koşulları

Kişinin kullanmış olduğu hat üzerinden kredi yoluyla cep telefonu alması için belli bir süre faturalı hat kullanması gerekir. Ödemeleri aksamayan kişiler ve gününde faturalarını yatıran kişilerin kullanmış olduğu hat merkezleri üzerinde skorları yüksek olur. Kişi istediği cihazı almaya hak kazandığı zaman merkezin anlaşmalı olduğu banka ile müşterisine kredi alma imkanı sağlar İstenilen cihazın fiyatı kadar kişi banka kredisi çekmiş olur. Kredi ödemeleri yine kişinin faturalı hattı üzerinden yapılır. Belli taksit ve faiz oranlarına tabi tutulan bu kredi için müşteri ile belli sözleşmeler imzalanır.

Bir önceki yazımız olan PTT'den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ptt den ihtiyaç kredisi alma, ptt den kredi nasıl çekilir ve ptt ihtiyaç kredisi faiz oranı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.