Kredi kartı kullanıcılarının kredi kartı bilgilerinin son günlerde çalınmasına ilişkin, kredi kart kullanıcıları daha güvenli alışveriş için ve kredi kartlarının güvenliği dolayısı ile kredi kartlarını internet alışverişleri ve mail order işlemlerine kapatmaktadırlar.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Kapatırsınız

Günümüzde artık kredi kartları pos cihazından ise sanal pos aracılığıyla daha fazla kullanılmaktadır. Taksit imkanı, kapınıza gelen kargo hizmeti de bunu kanıtlar niteliktedir. Eğer buna rağmen kartınızın tehlikede olduğunu düşünüyor ve kredi kartınızı internet üzerinden yaptığınız alışverişlere kapatmak istiyorsanız yapacağınız işlem oldukça basit. İsterseniz müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi yapabilir veya internet bankacılığı veya mobil şube üzerinden de bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartınıza Bağlı Sanal Kart Oluşturma

İnternet alışverişinden vazgeçemiyorsanız ve günlük hayatınızı etkileyeceğini düşünüyorsanız aslında alternatif işlemleriniz bulunuyor. Günümüzde artık kredi kartına bağlı bir sanal kart oluşumu sağlayarak da internet alışverişlerinizi sağlayabiliyor olacaksınız. Zaten sanal kart internet alışverişlerinizi daha güvenli yapmanız için bankalarında tamamı ile size önerdiği bir yöntem olacaktır. Bunun için asıl kartınızın internet alışveriş yetkisinin açık olmasına öncelikle gerek olmadığını belirtelim. Peki sanal kartı nasıl oluşturabilirsiniz?

  1. Sanal kart oluşturma işleminizi isterseniz belli güvenlik işlemleri sağlandıktan sonra müşteri hizmetlerini arayarak sağlayabilirsiniz.
  2. İsterseniz de daha kolay bir yöntem olan internet bankacılığı veya mobil şube üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Kartı Nasıl Kullanırım?

Sanal kart öncelikle plastik olmayan bir karttır. Sanal kartınızı internet bankacılığından veya mobil şube üzerinden farklı rakamlar, farklı son kullanım tarihi ve farklı cvv kod üzerinden göreceksiniz ve bu bilgileri sadece kart hamili yani siz görebileceksiniz internet bankacılığı üzerinden. İşlem yaptığınız site üzerinden bu kart bilgilerini yazarak alışveriş sağlayabilirsiniz.

Sanal kartınıza yapacağız işlem tutarı ne kadarsa o tutar üzerinden limit tanımlamanız gerekmektedir. Asıl kartınız üzerinden bu limit sanal karta transfer edilecek ve bu şekilde alışveriş yapabileceksiniz. Güvenilir yanlarından bir tanesi de tercihinize göre bu limitin sıfırlanması yani asıl kartınıza aktarım olabilmesidir. Tercihinize göre gün sonunda sıfırlanacak biçimde ayarlayabilir veya gününü kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu şekilde sanal kart bilgilerinizin kopyalanması durumunda maddi kayba engel olabilirsiniz. En güzel yanlarından bir diğeri ise sanal kart oluşturmanın herhangi bir maliyeti olmamasıdır.

edirne escort bayan

Bir önceki yazımız olan Odea Banka Kartı Başvuru 2018 başlıklı makalemizde odea bank ve odea bank kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.