Kredi kart kullanıcısı her geçen gün artmaktadır nakit alımların yanı sıra kredi kart kullanımı birçok kişinin işini kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle kart kullanıcısı yaptığı alışveriş ile kredi kartı kullanmaktan son derece memnun olmaktadır. Kredi kart yılda bir kez olmak üzere kart aidatı olarak müşterinin hesap ekstresine eklenerek bilgilendirilir. Bu bildirime müşteri itiraz etme hakkını kullanabilir.

Kredi Kart Aidatı Müşteri Tarafından Ödeme Mecburiyeti Var Mıdır?

Müşteri bilgisi dahilinde ekstresine gelen bilgilendirme aidatı kişi ister ise ödemez bu durumda yapılması gerek müşteri banka çalışanı ile irtibata girerek durumu bildirmelidir. Kişilerin veya bankaya giderek banka çalışanı ile birebir görüşerek bu sorunu çözmelidir.

Banka Çalışanı Ve Müşteri Arasında Yaşanan Diyalog Nasıl Olmalıdır?

Müşteri kullandığı kredi kart aidat kesinti parasını mesaj yolu veya banka çalışanı tarafından telefon yada mesaj yolu ile öğrenmemekte prosedür gereği banka çalışanı hesap ekstresine bilgi göndermektedir. Bu durum ile müşteri itiraz etmesi durumunda bir sonraki ay hesap ekstre bakiyesinden kredi kart aidat parası düşülerek müşterinin parasını geri alınmış olması sağlanır. Banka çalışanı ve müşteri arasında yaşanan diyalog olumlu konuşma ile tamamlanmaktadır. Banka personeli müşterisine gösterdiği ilgi ile müşterisini memnun etmektedir.

Kredi Kart Aidatı Neden Kesilir?

Bir çok banka tarafından uygulanan bu sistem prosedür gereğince yerine getirilmektedir. Hiçbir banka müşterisine mecburi kredi kart aidatı ödeme zorunda bırakmamaktadır. Müşteri kart aidat parasını mutlaka yaptığı başvurular ve telefonlar ile geri iade verilmektedir. Birçok bankanın uyguladığı işlem müşterisi ile sorun yaşamadan çözümlendiği bilinmektedir. Her banka kendi bünyesinde uyguladığı işlem ve bilgiyi müşterisiyle paylaşmaktadır.

Kredi kart kullanıcıları geri alınan yıllık aidat parasını yılda bir kes olarak yaşamaktadır. Kullanılan kredi kart ile bir çok kullanıcısı kredi kart almadan önce banka çalışanı ile başında aidat kesintisi olmamasını görüşmektedir. Bu durum prosedür gereği olduğu için banka bu sistem ile yürümektedir. Müşteri isteği üzerine banka çalışanı tarafından ciddiye alınan kredi kart aidat sorunu bu şekilde çözümlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcumu Ödeyemedim Hapis Cezası Alırmıyım? başlıklı makalemizde kredi borcundan hapse girilir mi 2018, kredi kartı borcu için hapis cezası olur mu ve kredi kartı borcu yüzünden ceza alırmıyım hakkında bilgiler verilmektedir.