Merhabalar. Bankalar hiç bir yerde çalışmamış, sigortası olmayan, maaşı bankadan değilde elden alan müşterilerin malesef kredi kartı alma şansları çok azdır. Çünkü bankalar ödeme alışkanlığını bilmediği, sosyal güvencesi olmayan kimseye kredi kartı veya kredi vererek riske girmez.

Kredi kartı almak için bankalar öncelikle kredi ve kredi kartı ödeme düzenliliğinize bakar. Daha önceden hiç kartınız olmadıysa kredi kartı ve kredi almakta epeyce zorlanırsınız. Çünkü bankalar sizlerin ödeme performansınızı bilemediği için kredi ve kredi kartı başvurunuzu olumlu değerlendirememekte. Bazı bankalar daha önce hiç bir bankayla çalışmamış müşterilerine 6 aylık sigortasına bakıp kredi kartlarına onay verebilir. Bu bankanın inisiyatifindedir. Müşteri bu durumu iyi değerlendirip ödemelerini düzenli yaparsa diğer bankalardanda kredi/kredi kartı alabilir.

 Genelde kişiler ilk kredi kartlarını çalıştıkları iş yerlerinin anlaşmalı olduğu bankalardan alırlar kartlarını. Hiç bilemedin bankadan bankaya söylemi değişen esnek hesap, kurtaran hesap, ek hesap gibi hesaplar müşterilerin kredi puanlarının oluşmasını sağlar. Böylelikle oluşan kredi puanlarıyla kredi kredi kartı her bankadan alabilirler.

Şu an için daha önce hiç bir şekilde bankalarla çalışmayıp düzenli bir işte çalışıyor ve sigortanız yatıyorsa, kredi kartı başvuru yapmanız için Akbank ve Odeabank’ı önerebilirim. Çünkü şu an banka puanı olmadan kredi kartı verebilen bir kaç bankadan ikisi.