Kredi kart kullanımı her geçen gün kullanıcılar tarafından artmaktadır. Bir çok kart kullanıcısı kartın senelik aidat parası kesimini kabul etmemekte bu nedenle müşterinin kullandığı kartın ekstresine gelen bilgi dahilinde para kesintisi yapıldığı belirtilmektedir. Müşteri ödeme seçeneği ile gelen fatura fazlalık bilgisini araştırması sonucu kartın aidatının kesildiğini anlamaktadır. Bu durum karşısında kesinlikle müşteri itiraz edebilir.

Kredi kart ücreti kişilerin banka çalışanı ile bilgilendirme ya da birebir görüşme sonucu ortaya çıkmasında sonucu müşterinin kart aidatını iptalini talep edebiliyor. Kredi kart kullanıcısı olan kişilerin kart aidatı geri aldıkları biliniyor. Bu durumda kişilerin kart aidat parasını geri alarak müşteri kredi kart ekstresine yansıtılarak hesaptan düşürülüyor.

Kredi Kartı Kart Ücreti Elden Alınır Mı?

Banka müşterisine kart aidat parasını kesinlikle elden verilmediğini belirtmelidir. Bu durumda kesilen para müşteri için bir sonraki ekstresinden hesap olan paradan düşmektedir. Müşteri hesap ekstresine bakarak düşülen bakiyeden parasını almış oluyor. Banka çalışanları tarafından müşteriye özel bir bildirim gelmemektedir.

Müşteri hizmetleri aranması sonucu kredi kartı ücreti kesintisi olan paranın bilgisini kart kullanıcısı tarafından öğrenilmesi mümkündür. Hiç bir banka kredi kartı kullanıcısına elden veya ATM üzerinden para iadesi yapmamaktadır. Bu durumda belirtilen kişilerin sadece ekstresine eklenen paranın tekrar hesap ekstresinden düşmesidir.

Kredi Kartı Kart Kullanıcısı Kesinti Olan Parayı Kaç Gün İçinde Alır?

Kullanılan kredi kart aidatında kesinti parsı 1 ay sonraki müşterinin ekstresinden takip edilerek düşülmektedir. Bu durumda kredi kart kullanan kişiler bu talebi şikayet ederek kartın yıllık aidatını iptalini isteyebilir. Banka müşterisi ile birebir diyalog içinde olan müşterinin bu durumu yansıtmadan dolayı bu sorunu çözebileceğine inanmaları gerekir.

Genel olarak birçok bankanın yıllık kredi kart kesim parası alma payı olabilir, fakat bu durumu kabul etmeyen müşterinin banka ile hiç bir problemi yaşamadan çözeceği biliniyor. Müşteri talep üzerinde yoğunlaştığı bu konu üzerine tüm kart kullanıcısına ses getirerek ödenen yıllık kart aidatını sorununu çözümlemiş oluyor. Banka ve müşteri arasında çözülen bu sorun ile birçok kişinin kredi kart aidat parasını geri aldığı biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde kefilsiz kredi 2018 ve kefilsiz nasıl kredi çekerim 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.