Kredi kartlarını günümüzde kullanmayan neredeyse yok denecek kadar az. Bu yüzdendir ki bankalar kendi aralarında sürekli rekabet halinde ve müşterilerini memnun edici kampanya ve bonuslarla bankalarına müşteriye çekmeye çalışıyor. Hal böyle olunca bankaların da kendilerine dair stratejileri oluyor. Bir yol boyunca kullanılması gereken bonusların kullanılabilirliği hakkında genel bir açıklama yapılıyor.

Kredi kartlarında harcamalara göre bonus veren çeşitli firmalar var. Her bankanın farklı bonus politikası mevcut fakat yılsonuna kadar bonusların kullanılma durumları hakkında ortak bir karar var. Yılsonunda kullanılmayan bonuslar otomatik siliniyor. Bilinçli tüketicilerin yıl içinde bu bilgiyi biliyor olması da çoğu kullanıcıyı yeni yıl gelmeden alışverişlere, bonus kullanmaya götürüyor. Kredi kartlarındaki puanların kullanılması konusunda gündemde ciddi ve sürekli açıklamalar yapılırken Tüder Başkanı da bu bonusların kısa sürede kullanılması gerektiğini aksi takdirde kullanılmazsa herhangi bir hak talep edilemeyeceğini belirtiyor.

Kredi kartlarının bonuslarının dönemsel olduğunu bilen tüketiciler, bilinçli bir şekilde yeni yıl alışverişlerini de bu güne dek harcadıkları alışverişlerden kazandıkları bonuslarla yapıyor. Müşterilerin kullandıkları kredi kartlarının içinde bulunduğu bankaların kampanyaları hakkında bilgi birikimi olması da avantaj sağlıyor. Sadece cebinizden para çıkmayan alışverişler de yapmak mümkün. Bu bonuslar müşterilerin bir yıl boyunca kullanabilecekleri hakları, sahip olduğu bonuslar. Bununla birlikte de bu bonusların yılsonuna kadar kullanımı konusunda gündemde de sık sık haberleri görüyoruz. Mutlaka 31 Aralık öncesinde kartlarınızda yer alan bonusları harcayın, yeni yıla sizden ufak hediye verin.

Kredi kartlarının bonus kullanımları konusunda sürekli uyarı veren kişi kurum ve kuruluşlar, alışveriş sonrasında mutlaka fatura alınmasıyla ilgi bilgiye de söylemlerine ekliyor. Yıl içinde varlığını bilmeyen milyonlarca kart sahibinin bonusları siliniyor, kullanılamaz hale geliyor. Bu yüzden bilinçli tüketici olup, kart ekstrelerine dikkatle bakıp ne kadar harcanması gereken bonus olduğu hakkında bilgi sahibi olup, 2018 gelmeden bir an önce alışverişlerde, bonusların geçtiği noktalarda bu haklarınızı kullanmanız gerekliliği vurgusu yıl sonuna kadar yapılacaktır.

2018 senesine girmeden kullanacağınız bonuslarla birlikte mutlu yıllar dileriz.

youtube abone satın al

Bir önceki yazımız olan Katılım Bankaları Kiralık Kasa Ücretleri başlıklı makalemizde katılım bankaları ve Katılım Bankaları kiralık kasa ücretleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.