Bankalardan çekmek istediğiniz kredilerde bankaların kendilerini güvence altına almak için kredi çekecek olan kişinin yanında birde kefil talep etmektedir. Uzun yıllardır devam eden bu gelenek birçok banka tarafından artık istenmemektedir. Ancak bunun sadece taşıt kredilerinde ve ihtiyaç kredilerinde geçerli olduğunu belirtmek istiyoruz. Konut kredisi çekerken bazı bankaların halen sizlerden kefil istediğini belirtmek istiyoruz. bu yüzden de kefilsiz bir şekilde kredi veren bankaların hangileri olduğu konusunda merak ettiğiniz tüm detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Kefilsiz bir şekilde sizlere kredi veren bankaların da baktığı bazı kriterler olduğunun altını çizmek istiyoruz. işte bankaların müşterilerinden istediği bu kriterler.

  • Öncelikli olarak kredi sicil notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Eğer kredi sicil notunuz banka tarafından riskli görülen grup içerisinde yer alıyorsa banka sizlerden ya kefil isteyecektir ya da çekmek istediğiniz kredi sonucunda sizlere olumsuz cevap verecektir.
  • Daha önce çekmiş olduğunuz kredilerin ödemelerine de bakacak olan banka düzenli ödemelerinizi baz alarak sizlerden herhangi bir kefil talebinde bulunmayacaktır.

Bu kriterleri göz önünde bulunduran bankalar sizlerden herhangi bir kefil talep etmeden kredi imkanı sunacağını belirtmek istiyoruz.

Hangi bankalar kefil aramadan kredi vermektedir?

Şubesi olmayan ancak buna rağmen milyonlarca kullanıcısı bulunan Enpara bunların başında gelmektedir. Ülkemizde şubesiz bankacılığın öncüsü olan Enpara herhangi bir kefil talep etmeden üst limit olarak sizlere 30 Bin TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Kefil istemeyen bir diğer kurumda N Kolay Kredidir. Herhangi bir kefil talebinde bulunmadan sizlere ihtiyaç kredisi adın altında kredi imkanı sunan bu kurumdan dilediğiniz zaman kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak bankalara göre bu kurumların güncel faiz oranlarının biraz daha yüksek olduğunu ayrıca belirtmek istiyoruz.

Aynı zamanda maaş müşterisi olduğunuz bankalarda sizlerden herhangi bir kefil istemeden kredi çekme konusunda yardımcı olmaktadır. Bu yüzden de maaş müşterisi olduğunuz bankaya giderek buradan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kara Liste Sorgulaması Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde KARA LİSTEDEMİYİM, kırmızı kalem sorgulama 2018 ve kırmızı kalemlimiyim hakkında bilgiler verilmektedir.