Sigortalar hem kişisel hem de kurumsal bir şekilde gerçekleştirilebilir. Araç ya da konut satın alımında da malın üzerine yapılan sigortalar, iş yeri sahipleri için de mekanlarını korumak adına yaptırabilecekleri iş yeri sigortaları ile güvence altına alabilmeleri açısından oldukça önemlidir. Sigorta işlemleri iş yerinde yer alan bilimum demirbaşları ve bunun yanı sıra pek çok güvenlik önlemini beraberinde getirir. Çoğu iş yerinin iş yeri sigortasını bir paket halinde aldığı görülür. Bu paketin içerisinde pek çok fırsat bulunur.

İş Yeri Sigortası Nedir

İş yeri sigortası ile birlikte mekanın sahibi iş yerinin binasını, elinde bulunan bütün ürünleri ve işyerinin camlarını bir sigorta paketi satın alarak güvence altına alır. Bunun yanı sıra sigorta poliçesi içerisinde iş yeri sahibi dilerse çalışanlarının Ferdi Kaza Teminatını da ödeyebilir. İş yeri sigortası iş yeri sahibinin pek çok açıdan korunma altına alması demektir. Bu nedenle de çoğu iş yeri sahibinin bu sigortayı yaptırması başına gelebilecek her hangi bir kötü durumdan maddi zarar almadan telafi edilebilmesine yardımcı olur.

İş Yeri Sigortasının Kapsama Alanı

Bir iş yeri sigortası hem mekan açısından hem de iş yeri sahibi açısından pek çok olumsuz konuyu bünyesi içerisinde alır. Bu konular içerisinde; hırsızlık, infilak, grev, araç çarpması, deprem, enkaz kaldırma, yer kayması, kar ağırlığı, yıldırım, cam kırılması, yangın, komşulara karşı sorumluluk, fırtına, 3. şahıslara karşı sorumluluk, dahili su ya da sel baskını, kira kaybı ve mal sahibine karşı sorumluluk gibi durumlar yer almakla birlikte bütün bu konular iş yeri sigortası ile çözüme kavuşturulur.

İş Yeri Sigortası Nasıl Yaptırılır

İsteğe bağlı sigorta konularından belki de en gereklisi olan iş yeri sigortasının yaptırılması için bu konuda köklü bir sigorta firmasının bulunması gerekir. Ülke içerisinde sigortacılık alanında yıllardır hizmet veren pek çok köklü şirket bulunmakla birlikte bunlardan birisinin tercih edilmesi sonucunda yaşanılan şehirdeki en yakın şubesine gidilerek gerekli olan işlemlerin başlatılması ve sigorta bedelinin her ay düzenli olarak bu kuruma ödenmesi gerekir.

Bir önceki yazımız olan Üniversiteli Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde eğitim kredisi veren bankalar 2018 ve öğrenciye kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.