Türkiye İş Bankası Türkiye’de faaliyet gösteren en eski bankalardan birisidir, köklü geçmişi ile verdiği hizmet ile halkına tam destek olmuş bir bankadır. Yıllardır ülkenin her köşesinde bulunan şubeleri ve ATM şubeleri ile geniş bir kitleye hizmet veriyor. İş Bankası uzman personeli ve kaliteli hizmet anlayışı ile yıllardır dimdik ayakta kalmış bir bankadır, daha uzun yıllar boyunca bu kalitesini ve güven anlayışını sürdürmeyi hedefliyor. Bankacılık alanında çalışmak isteyen, ileri görüşlü, çalışkan ve hırslı arkadaşlar arıyor. Kariyerini geliştirmek isteyen, bankacılık gibi ayrıcalıklı bir sektörde halkına hizmet vermek isteyen adayları bekliyor.

İş Bankası Personel Alım İlanları

Türkiye İş Bankası bu yıl içerisinde personel alımı gerçekleştireceğini ilan etti. Bankacılık alanında çalışmak isteyen herkesi bünyesinde toplamak adına kriterlerini duyurdu ve başvuruları bekliyor. İlanlarda aranan nitelikleri taşıyorsanız sizler de başvurunuzu yaparak İş Bankalı olma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Hangi Şartlara Sahip Adaylar Aranıyor?

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 30 yaşını aşmamış olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, ilgili üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, banka tarafından daha önce yapılmış olan memur alım sınavlarında veya mülakatlarında başarısız olmamak şartları aranıyor. Bazı pozisyonlar için yabancı dil biliyor olmak ve yüksek lisans eğitimi almış olmak şartları bulunuyor.

Başvurular Nasıl Alınacak?

İş Bankası personel alımı ilanına başvuru için, belirtilen tarihler arasında başvurulması gerekiyor. Son başvuru tarihine kadar başvuran adaylar İnternet üzerinden başvuru yapabilecekler. Başvurusu kabul edilen adaylar sınav günü ve tarihi hakkında bilgilendirilecekler ve sınava girecekler. Sınavda başaran adaylar ise mülakatlar için beklemek ve mülakata girmek durumunda kalacaklar. Sınav ve mülakat sonucunda başaran adaylar İş Bankası bünyesine katılmayı hak edeceklerdir.

Hangi Pozisyonlara Alım Gerçekleştirilecek

Yurt genelinde ve KKTC sınırlarında pek çok şube dahilinde çalışmak üzere personele ihtiyaç vardır. Şubelerde farklı görevlerde yer almak üzere açık pozisyonlar için personel alınacaktır. Kriterlere uyan adaylar şube içerisinde gişe görevlisi, güvenlik görevlisi, müfettiş, bireysel müşteri temsilcisi, şube yetkilisi gibi çeşitli pozisyonlar için istihdam edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Banka Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir mi? başlıklı makalemizde banka beni haciz edebilir mi, banka borcu yüzünden hapis yatarmıyım ve banka borcuna haciz gelir mi hakkında bilgiler verilmektedir.