İmece kart tarımsal faaliyetler de ihtiyaç duyulmakta olan mazot yem, tarımsal ekipman tohum, fide, gübre, zirai ilaç gibi harcama finansmanı amacı ile üreticiye tahsis edilen tarımsal kredi kullanımı sağlayan ve bankamatik kartı olarak da kullanılabilme özelliği olan bir kart çeşididir.

İmece Kart Avantajları

İmece kart sahibine öncelikle banka tarafından tarımsal kredi tahsis ediliyor. İmece kart ile banka imece kart anlaşması olan üye iş yerlerinde yapılacak olan tarımsal girdi alışverişleri üreticisi için faizsiz dönem sağlayan alışveriş imkanı sağlıyor. İmece Kart sunmuş olduğu esnek vade yapısı ile karta bağlı olarak tarımsal kredi vadesi dönemi olarak hasat dönemine uygun olacak şekil de azami olarak bir yıl süre ile belirlenebiliyor. Alışveriş tutarı faizsiz dönem içinde veya faizsiz olan dönem bitimi sonrasında ödenmesi durumunda faiz uygulanmıyor. Faizsiz dönem süresi boyunca yapılmakta olan iş yeri anlaşması uyarınca farklı ürünler de gösteriliyor. Alışveriş tutarınca kart sahibi tahsis edilmiş olan imece kart kredisi ile karşılanıyor.

İmece Kart Kullanım Alanları

Puan avantajı sağlama da İmece Kart anlaşması ve puan avantajı sağlayan üye iş yerlerinden yapılacak olan mazot dışında ki alışverişler de işlem tutarı üzerinden imece puan kazanma fırsatı sağlıyor. Kazanılan bu puan çeşitleri yine İmece Kart anlaşması olan üye iş yerlerinde yapılacak olan alışverişlerde kullanılabiliyor. İmece Kart ile tüm şube kanalları üzerinden 3 ay süreli olarak faizsiz dönem ve hasatta geri ödeme avantajı ile tarsim sigortası da yapılabiliyor.

İmece Kart Bankamatik Kartı Özellikleri

İmece Kart sahipleri kullanımda olan kartların da bankamatik özelliği sayesinde Türkiye’nin her yerinde 7 gün 24 saat süre ile yaygın olarak bankamatik ağı kullanarak para çekme, yatırma, bakiye öğrenme, havale, yatırım işlemleri, fatura ödeme gibi tüm hizmetlerden yararlanabiliyorlar. Ayrıca kartın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabı ile bağlantı kullanarak pos’lardan alışveriş yapma da ve yurt içi yurt dışında ki Atm’lerden para çekebiliyorlar. Bankamatik özelliği kullanımı ile yapılacak alışverişler de İmece Puan yerine Maxi Puan kazanıyorlar.

çanakkale escort

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranı 2018 başlıklı makalemizde iş bankası mevduat faizi, iş bankası para yatırma faizi ve iş bankası vadeli ehsap oranı hakkında bilgiler verilmektedir.