Kredi, çeşitli bankaların bireylere verdiği nakit paralardır. Bu paralar belli ihtiyaçlar doğrultusunda bireylere verilir. Ev satın almak, araç sahibi olmak ya da iş yeri açmak bankaların kredi verdiği durumlardandır. Bu durumlarda herkesin nakit parası olmayabilir. Bankalar para ihtiyacının karşılandığı merkezlerdir.

Kredi Hangi Durumlarda Çekilir?

Kredi çekmek için birçok durum bulunur. İlk sırada ev almak yer alıyor. Konut sahibi olmak isteyenler bankalardan konut kredisi talebinde bulunuyor. Ayrıca araç almak ve iş yeri açmak isteyenler de bankaların kapısını çalıyor. Bankalar değişik faiz oranlarıyla müşterilerini memnun etmeye çalışıyor.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu iki şekilde yapılabilir. Bunlardan ilki bizzat bankaya giderek başvurunuzu yapmak. İkincisi ise internetten kredi başvurusu oluyor. İnternet başvurusu yapmak isteyenler bankanın internet sayfasına giriyor ve başvuru formunu doldurup gönderiyor. İnternet başvurusu oldukça hızlı gerçekleşiyor.

İnternetten Kredi Başvuru Adımları Nelerdir?

Kredi başvurusu yapmak için bankaya gitmeye gerek kalmıyor. İnternet üzerinden kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her bankanın internet sitesi bulunuyor. Hangi bankadan kredi alacağınıza karar verdikten sonra o bankanın internet sitesinden kredi başvurusu bölümüne tıklanıyor. Bu işlemden sonra kredi türü girilir. Ardından ihtiyaç olunan miktar başvuru bölümüne yazılır. Başvurunuz bu işlemden sonra gönderilir ve onay bilgisi gelir.

Kredi Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Kredi başvurusu yapmak isteyenlerin 18 yaşını doldurması gerekiyor. Bu şartın yanında en az 6 aydır bir işte çalışma zorunluluğu da bulunuyor. Bu şart başvurunun kabul edilmesi için büyük önem taşıyor. Sigorta girişinin olması da bu şartlar arasındadır. Kredi başvurusunun neden yapıldığı da belirtilir. Ev almak için konut, araba almak için araç kredisi yazılır.

Kredi Başvurusunda Hangi Evraklar Gerekli? İnternetten kredi başvurusu ön başvuru olarak kabul edilir. Ön koşullardan geçilirse yetkililer sizi bankaya çağırır. Sizden bazı evraklar istenir. Bu evraklar arasında kimlik fotokopisi, maaş bordrosu ve sigorta bilgileri yer alır. Ayrıca ev almak isteyenlerden evin iskan belgesi de istenir. Bunlara ek olarak kredi türüne göre bazı evraklar da istenebilir.

 

facebook takipçi satın al

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Tarihi ve Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde şekerbank nasıldır ve şekerbank tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.