ING Bank müşterileri, kullandıkları aktif kredi kartlarını talep etmeleri durumunda hızlı biçimde iptal ettirebiliyor. Kart iptali konusunda uygulanan çeşitli prosedürlerin ardından talepleriniz gerçekleşir. Bakıldığı zaman bankaya gelen kart iptal taleplerinin bütününe yakını, çalıntı ya da kayıp durumlarından kaynaklıdır. Kartlarını çaldıran ya da kaybeden kişiler, herhangi bir sıkıntı oluşmaması adına kartlarını iptal etmek isteyecektir. Banka bu durumda sizlere büyük kolaylık sağlayarak hızlıca kart iptali yapar. Limitlerle alakalı yaşanan sorunlardan dolayı iptal talebinde bulunduysanız, bankanız öncelikle belirli iyileştirme teklifleri yapacaktır.

INGBANK Çağrı Merkezinden Kredi Kartı İptali Yapma

Kartınızı çaldırdığınız zaman banka şubeniz açık olmayabilir. Bu durumda telefonla çağrı merkezini arayarak iptal işlemlerini yapabilirsiniz. Çağrı merkezlerinde sizler için herhangi bir iptal prosedürü işleme konulmaz. Müşteri temsilcisi sizlerden öncelikle kimlik doğrulaması amacıyla bazı sorulara cevap vermenizi ister. Sonrasında 1-2 dakika gibi kısa bir sürede kartınız bloke edilir. Bu aşamadan sonra bir başkası kartınızı ele geçirse bile herhangi bir işlem yapamaz.

INGBANK Şubelerden Kredi Kartı İptali

Şubelerden yapılan kredi kartı iptallerinin nedeni genel olarak çalıntı olmayacaktır. Zira kartı çalınan bir kişi en pratik yoldan çağrı merkezini arar ve iptal işlemini yapar. Şubelerden kredi kartı iptali yapmak isteyen kişilerin öncelikle bir iptal dilekçesi doldurması gerekiyor. Söz konusu dilekçenin bir örneğini banka görevlisinden talep edebilirsiniz. Bu dilekçeyi doldurup bankaya verdiğiniz zaman kartınızın iptal işlemleri yürütülecektir. Ardından en geç 24 saatte kartınız devre dışı bırakılır.

INBANK Kredi Kartımı Neden İptal Edemiyorum?

Şubelerden ya da çağrı merkezlerinden yapacağınız kredi kartı iptallerinde zaman belirli sorunlar yaşayabilirsiniz. Öncelikle kullandığınız kredi kartının herhangi bir borcu olmamasına dikkat edin. Zira bankaya 1 TL kredi kartı borcunuz olsa bile iptal işlemlerini yapamazsınız. Banka, bu borcun sıfır düzeyine indirilmesini talep edecektir. Tüm borçlar ödendikten sonra kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Ayrıca kartınızı iptal ettirirken üzerinde herhangi bir otomatik ödeme talimatı olup olmadığına da bakmanız gerekiyor. Bu durumda öncelikle kartın üzerindeki otomatik ödeme talimatını kaldırmanız gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Eko Kredi Nedir? başlıklı makalemizde Şekerbank Eko Kredi 2018 ve Şekerbank Eko Kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.