Banka kartları nakit akışının güvenli sağlanabilmesi için kullanılan bankacılık ürünleridir. Bu kartların alınabilmesi için bir hesabın olması gerekmektedir. Bu hesap döviz cinsinden olabileceği gibi genellikle TL hesabı şeklinde açılır. Ayrıca aynı kişi kendisine ait olan aynı banka hesaplarını o bankanın kartına bağlayabilir. Toplamda 5 ya da 6 olmak üzere vadesiz hesaplar bu karta bağlanır.

INGBANK da müşterilerinin nakit akışını kolay sağlayabilmesi için banka kartı yönlendirir. Genellikle müşteri, hesabı oluştuktan 1 hafta 10 gün sonra bu banka kartı yönlendirilir. Ancak müşteri kartı kaybeder, aşınır, kırılır, imha olur ya da kart kendisine ulaşmaz ise yeniden kart talebinde bulunabilir.

Otomatik INGBANK Banka Kartı Yönlendirilmesi

INGBANK müşterisi maaş anlaşması, emekli maaşının taşınması, kredi kullanımı gibi sebeplerden dolayı hesap açılışında bulunabilir. Açılan bu hesaba banka tarafından 1 hafta 10 gün içinde otomatik banka kartı müşteriye yönlendirilir. Ancak bazı durumlarda bu kart müşteriye ulaşmayabilir. Yetkili kurye görevlisi bu tarz durumlarda müşteriyi arayarak adres güncellemesi gerçekleştirir.

Müşterinin Banka Kartı Talebinde Bulunması

Gelen kart kırık, çizik, bozuk ise ya da kayboldu veya çalındı ise müşteri yeniden kart talep etmelidir. Yeni kart talebini müşteri hizmetlerinden, şubelerden ya da internet bankacılığından yapabilir. İnternet bankacılığı ürün menüsünden mevcuttaki kart kapatılarak yeni kart talep edilmelidir. Bunun yanında kart kayboldu ise mutlaka hesabın son hareketlerine bakılmalıdır.

İşyeri Adreslerine Teslim Edilen Kartlar

Çoğu INGBANK müşterisi maaş anlaşmasının oluştuğunu ancak kendisine yeni kart gelmediğini beyan eder. Müşteriye yeni kart yönlendirilebilmesi için hiç banka kartının olmamış olması ya da olsa dahi kapanmış olması gerekir. Eğer müşterinin bilgisi yok ise ancak sistemde bir açık kartı var ise banka yeniden bu müşteriye kart yönlendirmez. Çünkü genellikle müşteriler çok eski tarihlerdeki çalışmalarını unutarak bu kartları kaybedebiliyorlar ya da imha ediyorlar. Kendisine kart gelmeyen müşteri yine aynı kanallardan yeni bir banka kartı talebinde bulunabilir ya da eski kartı hala kendisinde ise yeni açılan hesap için bu kartı kullanabilir. 

Bir önceki yazımız olan TEB Kredi Kartı İptali başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.