HSBC Banka kartı başvurusu HSBC şubelerinden, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı üzerinden yapılıyor ve hesap açıldığı takdirde HSBC ATM’lerinden yurt içi ve yurt dışı 7 gün 24 saat işlem yapmayı, Visa elektron ya da maestro amblemi bulunan iş yerlerinden POS makineleriyle vadesiz hesaptaki kullanılabilir bakiyeye ulaşarak alışveriş yapmayı sağlayan banka kartıdır.

HSBC Banka Kartı Özellikleri Nelerdir?

HSBC banka kartı ile Verified by VISA veya MasterCard logolarını gördüğünüz tüm sanal işyerlerinden internet alışverişi kolaylıkla yapılıyor. Dünyanın her ülkenin para birimi cinsinden çekilmiş olunan döviz tutarları ana hesaptan TL olarak düşüyor.

HSBC Banka Kartı Bana Hangi Kolaylıkları Sağlar?

İstenildiği takdirde bir talimatla HSBC’deki diğer vadesiz mevduat hesapları HSBC Banka Kartına bağlatılıyor. Yurt içinde ve yurt dışındaki diğer banka ATM’lerde ise sadece ana hesabınız olan TL hesabınızla işlem gerçekleştiriliyor. HSBC banka kartı şifresi HSBC telefon bankacılığı aracılığıyla veya HSBC bireysel internet bankacılığından kolaylıkla oluşturuluyor.

HSBC Banka Kartı Bana Hangi Avantajları ve Hizmetleri Sunar?

HSBC banka kartının yıllık ücret veya aidatı bulunmamaktadır.

HSBC bankası kartsız yapılacak işlemlerde;

7 gün 24 saat ATM üzerindeki “GİRİŞ” butonuna basarak kartsız işlemlerde TC numarası ve

Müşteri numarası ile kartsız işlem yapılabilmektedir. Ayrıca Hesap Numarası, Müşteri numarası ve IBAN numarası ile para yatırma aynı zamanda Kart numarası ve Müşteri numarası ile kredi kartı borcu ödeme işlemleri gerçekleştiriliyor.

HSBC banka kartı ile yapılacak işlemlerde;

Para çekme, para yatırma, Havale, Fatura işlemleri( ödeme, görüntüleme ödeme talimatı verme/iptali, talimat izleme, üniversite harç ücretleri ), Bakiye öğrenme, hesap özeti, şifre değişimi, telefon bankacılığı şifresi oluşturma, Bireysel internet bankacılığı şifresi oluşturma ya da değiştirme, mobil yükleme, fon işlemleri(fon alım satım, fon alım talebi görüntüleme, fon alım talebi iptali fon oranları görüntüleme), HSBC aktif hesap işlemleri( aktif hesap bilgisi ve aktif hesap limit güncelleme), döviz işlemleri (döviz alım satım), altın işlemleri( altın alım, satım) , faiz oranları ve vergi kimlik numarası görüntüleme ve son olarak en yakın ATM bilgisi elde ediniliyor.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk 2019 Personel Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizde Kuveyt Türk 2019 gişeci Alımı, Kuveyt Türk 2019 Personel Alımı ve Kuveyt Türk Personel Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.