Yıl içinde farklı dönemlerde personel alımı yapan Halkbank, çeşitli pozisyonlarda istihdam sağlıyor. Güncel olarak sınav başvuruları devam eden Halkbank, servis görevlisi pozisyonuna 1295 kişi alacağını duyurmuştu. Söz konusu alımlar için gerekli başvurular devam ediyor. Başvuru yapan tüm adaylar Halkbank tarafından yazılı sınava alındıktan sonra, sözlü mülakatlara davet edilecekler. 2017 yılının son personel alımlarını yapan banka, bu yıl içerisinde başka alım yapmayacak. Bankanın 2018 yılı içerisinde de farklı pozisyonlara alım yapması bekleniyor. Ocak ayı ile birlikte gerekli tüm resmi başvurular bankaya yapılabilecek.

Halkbank Personel Başvuru Şartları Nelerdir?

Halkbank personel başvurularını yapmak isteyen kişilerden belirli şartları sağlamaları isteniyor. Öncelikle sınav başvurularını yalnızca Türk vatandaşları yapabilecektir. Başvuru yapan kişilerin herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması ve kamu haklarından yararlanmasına bir engelin bulunmaması gerekiyor. Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması şartı da yer alıyor.

Bankaya personel için başvuru yapacak kişilerden belirli bir yaş ve eğitim şartını yerine getirmeleri de gerekiyor. Bazı pozisyonlara ortaöğretim mezunları alınırken, bazı bölümlere yalnızca lisans mezunları alınabiliyor. Ayrıca sınav başvurusu yapan adayların genel olarak 30 yaşının üzerinde olmaması gerekiyor.

Halkbank Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank sınavlar için gerekli tüm başvuru işlemleri ve sonuçlar internet üzerinden ilan edilir. Adayların öncelikle Halkbank şubelerinden ya da bankamatiklerinden sınav ücretini yatırması gerekiyor. Gerekli sınav ücretleri 75 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutarı yatırdıktan sonra adayların internet üzerinde yayınlanan Sınav Başvuru Formunu doldurması gerekiyor. Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sınav başvurunuz kayda alınır. Bu sınav başvuru formuna JPEG formatında fotoğrafın eklenmesi de zorunludur.

Halkbank Yazılı Sınavları

Halkbank tarafından yapılan yazılı sınavlarda adaylara Genel Kültür, Genel Yetenek testlerinin yanı sıra bankacılık soruları yöneltilir. Bankacılıkla ilgili soruların içerisinde hukuk, muhasebe ve iktisat sorularını görebiliyoruz. Bunun yanı sıra adaylar başvuru aşamasında bir yabancı dil seçerler. Daha sonradan seçtiğiniz bu yabancı dille alakalı olarak yazılı sınavda çeşitli sorulara tabi tutulursunuz. Dil seçenekleri Almanca, İngilizce ve Fransızca olarak belirlenmiştir.

erzurum escort bayan

Bir önceki yazımız olan Halkbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde halkbank kart iptal, halkbank kredi kartı iptal hattı ve halkbank kredi kartımı iptal etmek istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.